Lenovo najlepszym partnerem Intela

13-04-2012, 17:59

Jak informują tajwańscy dostawcy podzespołów wykorzystywanych do budowy pecetów, chińskie Lenovo jest uważane za najważniejszego partnera Intela. Komputery PC i serwery to wciąż główne źródło przychodów największego na świecie producenta procesorów.

Pomimo licznych prób zaistnienia Intela na rynku mobilnym, koncern wciąż tworzy układy przede wszystkim dla dobrze znanych komputerów osobistych i serwerów. Nic dziwnego, że za swoich najlepszych partnerów firma uznaje producentów właśnie tego typu urządzeń.

Czytaj także: Pracownik Intela wykradł materiały warte setki milionów dolarów

Jak się jednak okazuje, Intel może współpracować z producentami pecetów również, gdy zdecydują się oni na tworzenie kolejnych typów urządzeń. Tak ma być w przypadku Lenovo, które chce wkroczyć na rynek smartfonów.

Warto zauważyć, że zdecydowana większość obecnych smartfonów działa w oparciu o układy ARM, których Intel oczywiście nie produkuje. Amerykański koncern zamierza jednak wspólnie z Lenovo przygotować smartfona K800, który będzie pierwszym urządzeniem tego typu na świecie działającym pod kontrolą układu Intel Medfield.

Choć Intel tworzył już urządzenia z Androidem, w tym przypadku sprzęt ma bazować na interfejsie LeOS. Platforma mobilna firmy Google będzie za to wykorzystywana na 10-calowym tablecie PC, również wyposażonym w układ Medfield. Sprzęt Lenovo ma oferować Androida 4.0.3 i ekran o rozdzielczości 1366x768 pikseli.

Czytaj także: 7-calowy tablet Intela zachęci do nauki?


Źródło: DigiTimes, Lenovo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy