Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Lektury przedsiębiorcy: Rework

23-06-2014, 17:22

Rework to jedna z pozycji, którą powinien przeczytać każdy internetowy przedsiębiorca. Lektura dostarcza informacji na temat prowadzenia biznesu, które nie są radami powielonymi w dziesiątkach innych książek.

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl

Książka została napisana przez Jasona Frieda i Heinemeiera Hanssona - twórców firmy 37signals. Spółka rozwija tak znane narzędzia, jak Basecamp, Highrise czy Backpack, ułatwiające organizację i prowadzenie biznesu. Tworząc swoją firmę, przedsiębiorcy kierowali się nietypowymi zasadami, opisanymi szczegółowo w Rework.

Prosto i na temat

Książkę wyróżnia przystępna forma, bez ton opisów i teorii. Każdy krótki rozdział rozpoczyna się od przykuwającej oko grafiki oraz odważnej tezy, udowadnianej w oparciu o lata doświadczenia. Rork tłumaczy na przykład, czemu firma nie musi zwiększać zatrudnienia, dlaczego szukanie inwestora powinno być raczej ostatecznością, a także wychwala osoby, które robią mniej, a za to skupiają się na jakości.

Nie rób startupów!

Założyciele 37signals radzą również, by budować nowe firmy, a nie startupy - projekty, które dopiero w późniejszej fazie poszukują źródeł finansowania umożliwiających przetrwanie. Jak zauważają, rozwijanie biznesu bez inwestora jest co prawda trudniejsze, jednak w dłuższej perspektywie niesie ze sobą również większą nagrodę.

Bądź mądrzejszy

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych fragmentów jest zachęta, by robić mniej niż konkurencja, ale za to mądrzej. Przeciwnicy Rework zauważają, że nawet najwięksi przedsiębiorcy mieli okresy, gdy sen był tylko przerywnikiem między kilkunastoma godzinami pracy. Założyciele 37signals kontrargumentują: próbując pracować więcej niż konkurenci, nie masz szans w starciu z gigantami dysponującymi wielokrotnie większymi zasobami.

Rework

 

 

Więcej informacji o książce na stronie księgarni Onepress (link afiliacyjny)

Rework

Autorzy: Jason Fried, David Heinemeier Hansson

Tłumaczenie: Anna Kanclerz

Data wydania książki drukowanej i ebooka: 2014-02-14

Sprawdź spis treści i pobierz przykładowy rozdział

 

» Przeczytaj inne recenzje

 

 

 

 

 


Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Zapisz się na newsletter dla startupów:Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *