Legalne korepetycje bez zakładania firmy

08-11-2011, 17:14

Problem "potajemnych" korepetycji może zostać rozwiązany - bez zmian w prawie, nowych ustaw i skomplikowanych procedur. Ruszył właśnie projekt APRENDI, który ułatwia korepetytorom szybką legalizację działalności.

Temat nielegalnych korepetycji budzi spore kontrowersje. Koszty założenia własnej firmy są tak wysokie, że do tej pory większość korepetytorów decydowała się na „ucieczkę” w szarą strefę. Tracili na tym sami prywatni nauczyciele, a także uczniowie i rodzice.

Firma APRENDI pozwala korepetytorom na zalegalizowanie działań w zakresie udzielania lekcji. Nauczyciele, studenci i szkoleniowcy nie muszą płacić przy tym kosztów składek ZUS ani też wypełniać dokumentów. Ideą APRENDI jest bowiem tworzenie systemu wsparcia księgowego, prawnego i marketingowego dla takich właśnie osób – korepetytorzy występują pod własnymi nazwiskami.

Czytaj też: Uczniowie z USA nie dodadzą nauczycieli "do znajomych" na Facebooku

- Komfortowa i bezproblemowa legalizacja prywatnych lekcji to zupełnie nowe zjawisko, na które wielu pedagogów czekało od lat - mówią założyciele APRENDI. - Korepetytorzy decydujący się na taki krok, mogą skoncentrować się wyłącznie na jakości współpracy z uczniami i rodzicami. Legalna praca, nieobciążona wysokimi kosztami, może przynieść im spore dochody. Równocześnie zwiększa np. wiarygodność kredytową.

Na legalizacji pracy korepetytorów mają skorzystać także uczniowie i ich rodzice. Mając dostęp do wielu ofert różnych nauczycieli, mogą bardziej świadomie wybrać tych najlepszych. Korepetytor, który prowadzi legalną działalność, wzbudza większe zaufanie, a to powinno przełożyć się na podejście ucznia do lekcji.

Więcej na stronie: www.aprendi.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy