Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Leasing dla nowej firmy - dobrze jest odważnie spojrzeć w przyszłość

03-12-2021, 12:33

Działalność gospodarcza, zarówno na małą jak i dużą skalę, wiąże się z szeroko koniecznością inwestowania w materiały, środki trwałe, pracowników, itp. Wyzwaniem dla niejednej nowej firmy może więc być zakup, np. samochodów niezbędnych do wykonywania działalności, czy też innych drogich maszyn i urządzeń. Nie zawsze jest też tak, że firma dysponuje odpowiednimi zasobami gotówkowymi, które bez obaw może wydać na środki trwałe. Najlepiej by było kupować je za własne pieniądze. Często jednak trzeba sięgnąć po pożyczkę albo leasing. Są to rozwiązania ze wszech miar bezpieczne, o ile nasz pomysł na biznes będzie się dobrze rozwijał oraz przynosił zyski.

Leasing dla nowych firm - gdzie szukać najlepszych rozwiązań

Takie rozwiązanie jak leasing dla nowych działalności gospodarczych coraz bardziej zyskuje na popularności. Pożyczka leasingowa może się okazać strzałem w dziesiątkę dla małej jak i dużej firmy. Firmy leasingowe chętnie udzielają wsparcia biznesom różnego typu. Leasing dla nowej firmy pozwala jej na korzystanie, np. z floty samochodowej albo nowoczesnej linii produkcyjnej już od pierwszego dnia jej działalności. By uzyskać takie wsparcie dla nowej firmy, wystarczy mieć założoną działalność gospodarczą oraz mieć ukończone osiemnaście lat. Oczywiście w przypadku nowych firm firmy leasingowe sprawdzą nasze dokumenty, a także potencjalne możliwości spłaty rat leasingowych w przyszłości. W przypadku działalności gospodarczej leasing jest o tyle wygodny dla firm leasingowych, że zabezpieczeniem naszych zobowiązań jest np. leasingowany samochód, za którego użytkowanie płacimy comiesięczną ratę. Gdzie więc szukać uczciwych oraz solidnych firm leasingowych, które udzielą wsparcia naszej raczkującej działalności gospodarczej? Z pewnością takie wsparcie dla nowych firm znajdziemy w Internecie.

Leasing dla nowej firmy - dobrze jest odważnie spojrzeć w przyszłość

Warto podpisywać umowy leasingu - możliwości, na które Cię stać

Jeśli więc interesuje nas leasing, to dobrze jest pamiętać o tym, że dla nowej firmy nie musi on dotyczyć tylko i wyłącznie nowych przedmiotów. W rachubę wchodzi także np. leasing samochodów używanych, czy też maszyn odkupionych z rynku wtórnego. Dla nowej firmy o różnym zakresie działalności gospodarczej, dobrym adresem pod którym będzie można sprawdzić, czym może być leasing, będzie witryna internetowa: www.leasebroker.pl. Znajdziemy tam rozwiązania dla nowych firm, które będzie można dopasować do ich potrzeb oraz możliwości. Strona udostępnia nam także intuicyjny oraz prosty w obsłudze kalkulator leasingu, dzięki któremu wyliczymy potencjalną ratę leasingową dla nowych firm jak i przedsiębiorstw dłużej obecnych na rynku. W przypadku ubiegania się o pożyczkę leasingową w rachubę wchodzą także różne dodatkowe zabezpieczenia, takie jak np. poręczenie innej firmy, co może być ciekawym rozwiązaniem dla nowych firm z danej branży albo spółek-córek, itp. Zabezpieczenie leasingu będzie z pewnością dobrane tak, by pokryć ewentualne roszczenia firmy finansującej leasing. Najczęstszym przedmiotem leasingu są: samochody, maszyny, sprzęt komputerowy, telefony komórkowe, itp.

Pomysł dla nowych firm - solidny biznes plan, niewielkie raty, udana inwestycja w przyszłość

Kalkulator leasingu, z którego skorzystamy na wyżej wymienionej stronie, pozwoli nam ustalić w dużym przybliżeniu kwoty, za jakie będziemy mogli wyleasingować samochód albo piec do pieczenia pizzy, itp. Koszt leasingu będzie także zależny od potencjalnej wpłaty własnej, co w przypadku leasingu samochodu może zdecydowanie obniżyć koszt raty leasingowej. Oferty leasingowe są bardzo zróżnicowane i pożyczki tego typu mogą być udzielane na okres od roku aż do ośmiu lat. Leasing operacyjny pozwoli nam na korzystanie, np. z samochodów w pełni, ale będzie się wiązał z koniecznością ponoszenia opłat naprawczych, eksploatacyjnych, itp. Warto więc się przyjrzeć wszystkim za i przeciw, tak by leasing samochodu osobowego czy też leasing maszyn drukarskich okazał się dla nas w miarę korzystny. Dobrze jest więc mieć oszczędności, które pozwolą nam na dokonanie wpłaty własnej, zmniejszającej koszta leasingowanych przedmiotów. W przypadku zawierania umowy z firmą z branży leasingowej trzeba być gotowym do przenoszenia danych oraz ich przekazywania różnym podmiotom gospodarczym. Leasing niejedno ma imię i czym innym będzie wynajem długoterminowy, a czym innym krótkotrwała umowa leasingowa. Uzyskanie finansowania będzie zależało od solidnych dokumentów finansowych, kondycji przedsiębiorstwa, dobrego biznes planu, itp. Umowa leasingu to często uproszczone procedury oraz brak konieczności wkładu pieniężnego, ale wkład własny z pewnością wzmocni naszą pozycję negocjacyjną w oczach firmy leasingowej. Wkład taki można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Wliczają się w to także czynsze leasingowe, co czyni przedmiot leasingu "tańszym" w codziennym użytkowaniu. Dla nowo otwartej firmy otrzymanie finansowania leasingowego, może przyczynić się do tworzenia lepszej historii finansowej, a więc z pewnością warto z tego skorzystać w niedalekiej przyszłości. Ostatnie artykuły:

fot. Lee Jundafot. RitaE


Tematy pokrewne:  

tag nolstag leasingtag kalkulator leasingutag ALHtag Afrvr