Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jeśli jakiekolwiek uszkodzenie mechaniczne lub upływ czasu nadszarpnęły wygląd lakieru na twoim samochodzie, możesz ten mankament naprawić: korzystając z usług profesjonalisty lub we własnym zakresie. Samodzielne działanie z pewnością nie jest w tym przypadku zadaniem najprostszym: proces składa się z kilku etapów, wymaga dużej staranności i podstawowej wiedzy. Przybliżamy poniżej te czynności i podpowiadamy, w jakie materiały lakiernicze musisz się zaopatrzyć.

Lakierowanie samochodu krok po kroku

  • Lakierowanie samochodowe - czynności przygotowawcze
  • Jak nakładać lakiery samochodowe? Krok po kroku
  • Kosmetyki samochodowe, czyli jak pielęgnować odświeżony lakier

W przypadku większych uszkodzeń większość osób decyduje się na profesjonalną usługę auto detailingu. O samodzielne prace warto pokusić się wówczas, gdy uszkodzenia są niewielkie i dotyczą pojedynczych części lub fragmentów pojazdu.

Lakierowanie samochodowe - czynności przygotowawcze

Zanim przystąpisz do pracy, skompletuj wszystkie potrzebne narzędzia, lakiery i pasty polerskie oraz kosmetyki samochodowe. Warto zrobić zbiorcze zamówienie przez internetowy sklep lakierniczy, taki jak https://abrp.pl/, dzięki czemu wszystko, co niezbędne, trafi do ciebie w ramach jednej przesyłki. Wybieraj sprawdzone produkty wysokiej jakości - szeroki wybór produktów sprawia, że nie będzie to trudne zadanie.

Czego będziesz potrzebować? Na pewno potrzebne ci będą materiały ścierne, na przykład papier ścierny odpowiednio dopasowany do zadania. Do usuwania rdzy wybierz gradację 60-120, do szpachli ok. 240, a do przygotowania elementu do podkładu – około 320. Potrzebny ci będzie także, oczywiście, lakier.

Jak nakładać lakiery samochodowe? Krok po kroku

Specjaliści są zgodni, że nawet stosowanie wysokiej jakości produktów nie wystarczy, jeśli źle przygotujesz powierzchnię. Trzeba starannie usunąć dotychczasową powłokę i ewentualne ślady rdzy, a następnie oczyścić i odtłuścić całość. Następnie przeprowadza się szpachlowanie mające na celu zamaskowanie wszelkich wgnieceń i zagłębień.

Dopiero teraz możesz aplikować lakier, najlepiej poprzedzając jego warstwę podkładem. Na równomierną warstwę podkładu nakłada się lakier bazowy, zaś później lakier docelowy.

Kosmetyki samochodowe, czyli jak pielęgnować odświeżony lakier

Po przeprowadzeniu tych czynności lakier samochodowy jest odświeżony, pozbawiony mankamentów i zarysowań. Aby zachować jego piękny wygląd, warto zainwestować w odpowiednie kosmetyki, które nie tylko nadają blask i piękny wygląd, ale również pełnią funkcje konserwacyjne i ochronne.

Sklep lakierniczy ABRP

Adres firmy:
Ulinów 2A, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Telefon:
+48 790 716 726

NIP: 8711777508
REGON: 387526771

Strona WWW:
https://abrp.pl/

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *