Ładowanie aut elektrycznych wymaga krajowych regulacji

25-10-2018, 19:55

By elektromobilność rozwijała się w Polsce w sposób dynamiczny – czyli tak, jak sobie tego życzymy – musimy misternie zaplanować działania, mające na celu rozbudowę tego rynku. Regulacje prawne muszą wspierać rozwój i odnosić się do każdego segmentu elektromobilności w tym ładowania pojazdów.

Przy tworzeniu regulacji prawnych nie należy skupiać się wyłącznie na pojazdach – muszą one być także ładowane w określonych miejscach, stąd tak ważne jest wsparcie infrastruktury ładowania. Najwięcej się mówi o punktach ogólnodostępnych, ale nie należy się skupiać tylko na nich. Punkty przy autostradach czy centrach handlowych odpowiadają za mniej niż 20% ładowań samochodów elektrycznych. Aż 80% stanowią punkty w domu i pracy, jednak zwykle tam ładujemy auto, gdzie nocujemy. Dlatego ważne jest wspieranie infrastruktury domowej przez ustawodawstwo. 

Komfort użytkowania wpływa na dynamizm rozwoju. Jeżeli nie będzie możliwości ładowania samochodu pod domem, muszą powstać np. HUB-y, w których bez problemu będzie można korzystać z infrastruktury.

Wypowiedź: Maciej Mazur, dyrektor zarządzający w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych dla eNewsroom.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy