Która firma ma najlepszego bloga?

17-12-2009, 12:00

Dobrze prowadzonym blogiem może się pochwalić m.in. Rzecznik TP, Bank Zachodni WBK oraz Muzeum Etnograficzne w Warszawie – tak przynajmniej mówią wyniki drugiej edycji konkursu na blog firmowy roku w Polsce. O  tytuł najlepszego walczyło ponad 100 blogów.

Konkurs na najlepszy blog firmowy jest całkowicie społeczną inicjatywą, która ma na celu promowanie narzędzi społecznościowych wśród polskich firm i prezentowanie zalet otwartej komunikacji. Organizator konkursu Dominik Kaznowski poinformował, że liczba zgłoszeń wzrosła o ponad 100% w porównaniu do pierwszej edycji.

Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Dominik Kaznowsk, Jarosław Sobolewski, Joanna Gajewska, Marek Woźniak, Michał Macierzyński, Maciej Budzich, Krzysztof Adamus, Maciej Zawadziński, Aleksander Winciorek.

Blogi oceniano głównie pod kątem wpływu, jaki wywierają na sposób komunikowania się firmy z otoczeniem. Oceniano także otwartość komunikacji, częstotliwość wpisów, ilość autorów, nawigację, usability i in. Jury konkursu wybrało zwycięzców w 4 kategoriach i przyznało 9 wyróżnień specjalnych.

Wśród blogów młodych (istniejących od 3 do 6 miesięcy)  za najlepsze uznano:

  1. blog Banku Zachodniego WBK,
  2. blog AdTaily,
  3. blogi Paclan Historie Kuchenne i ŁubuDubu PR (ex aequo miejsce trzecie).

Wśród blogów dojrzałych (od 6 miesięcy do roku) zwyciężyły:

  1. blog Scrapbooking Inspiracje i Informacje Scrap.com.pl,
  2. blog InsideLab "Z życia Bronisławy",
  3. blog iSzafy.

Pierwsza trójka w kategorii "Blogi profesjonalne" to:

  1. blog Rzecznika Grupy TP,
  2. blog mBank,
  3. blog Ancora Restaurant.

W kategorii "Blogi instytucji" zwyciężył blog Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Jeśli chodzi o specjalne wyróżnienia, były one przyznawane za różne właściwości. Przykładowo blog Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie został wyróżniony za najwyższą punktację, blog Rzecznika TP za łamanie stereotypów w kontaktach z klientami, a Mikroblog Site Impulse dostał nagrodę za zwięzłość. Było więcej wyróżnień, więc warto zobaczyć pełne wyniki konkursu na stronie Blogi firmowe.


Źródło: Blogi Firmowe
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930