(akt.) Kto pierwszy, ten lepszy - rozdajemy wejściówki na Freelance Camp

PATRONAT MEDIALNY 22-05-2012, 11:02
Aktualizacja: 22-05-2012, 13:11

W kryzysie postaw na freelancera - zrób pierwszy krok i przyjdź na Freelance Camp 29 maja w Gliwicach. Otrzymaliśmy 2 darmowe wejściówki do rozdania i przyznamy je tym, którzy zgłoszą się do nas jako pierwsi. W aktualizacji podajemy nazwiska zwycięzców.

Jeśli jesteś właścicielem małej lub średniej wielkości firmy, to pewnie nie raz stajesz w obliczu sytuacji, gdy nadmiar obowiązków i zadań przekracza możliwości Twoje i Twojego niewielkiego zespołu, a pułap osiąganych zarobków nadal jest zbyt niski, aby myśleć spokojnie o utworzeniu kolejnego etatu. Szczególnie teraz niewiele firm zdecyduje się na kolejne stałe koszty związane ze składkami ZUS, które mocno obciążają kieszeń przedsiębiorcy. Może warto więc pomyśleć o rozwiązaniu alternatywnym i zlecić pracę zewnętrznemu specjaliście, czyli freelancerowi?

W takim razie rodzi się pytanie: jak znaleźć wykonawcę, który będzie posiadał odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie i wywiąże się na czas z zadań, które mu zlecisz?

Jak pokazuje Ogólnopolskie Badanie Freelancerów przeprowadzone na początku 2012 roku, głównymi narzędziami do pozyskiwania zleceń wykorzystywanymi przez freelancerów jest sieć kontaktów (74 proc.) oraz polecenia ze strony klientów (73 proc.). Co oznacza, że w pierwszej kolejności powinieneś zapytać znajomych przedsiębiorców - większość z nich korzystała lub korzysta stale z 1-2 zewnętrznych specjalistów.

Dodatkowo co trzeci wolny strzelec korzysta z serwisów ze zleceniami (35 proc.). Wystarczy, jeśli się zarejestrujesz i zamieścisz ogłoszenie, a w ciągu kilku godzin otrzymasz pierwsze oferty od wykonawców i będziesz mógł wybrać spośród tych, które wzbudzą twoje zaufanie, np. mogą się już pochwalić ciekawym portfolio lub mają na koncie pozytywne komentarze od innych klientów.

Freelance Camp - zaproszenie
fot. - Freelance Camp - zaproszenie
A już za kilka dni pojawi się także niecodzienna okazja, aby bezpośrednio porozmawiać z freelancerami reprezentującymi różne branże. 29 maja w Gliwicach odbędzie się Freelance Camp - pierwsza w Polsce konferencja dedykowana freelancerom oraz firmom korzystającym z ich usług. Więc jeśli zastanawiasz się nad tą formą współpracy, to nie może Cię tam zabraknąć!

Zarejestruj się na www.freelancecamp.evenea.pl i przyjdź posłuchać praktycznych prezentacji przygotowanych przez prawników, specjalistów od kreowania marki, marketingowców i programistów, a także właścicieli firm współpracujących już z freelancerami. Będzie okazja podyskutować o zapisach w umowach dotyczących praw autorskich wspólnie z Adamem Jędrzejczakiem i Romanem Kochem, autorami bloga prawofreelancera.pl. Marcin Kądziołka - właściciel wydawnictwa Złote Myśli - opowie, jakie zadania zleca pracownikom etatowym, a jakie specjalistom pracującym zdalnie, często dziesiątki kilometrów od biura mieszczącego się na Śląsku. Przedstawiciel FM Bank odpowie na pytania dotyczące największej bolączki małych i średnich przedsiębiorców: jak zdobyć środki na finansowanie inwestycji i realizację nowych projektów, nie mając długiej historii kredytowej oraz środków na zabezpieczenie wkładu własnego?

Może też będziesz chciał skorzystać z okazji i przeszkolić swoich pracowników np. w zakresie e-marketingu lub kreowania marki - warsztaty poprowadzą najlepsi specjaliści, m.in. Paweł Tkaczyk - jeden z najbardziej rozchwytywanych autorytetów w dziedzinie marketingu w Polsce, autor książek Zakamarki Marki i Grywalizacja, uznany za Człowieka Marketingu 2011 przez Śląskie Towarzystwo Marketingowe.

Nie zabraknie licznych nagród ufundowanych przez Partnerów imprezy, takich jak: książki od wydawnictwa Złote Myśli, zniżki w sieci hoteli w całej Polsce od Business Travel Cards, karty rabatowe na korzystanie z biur coworkingowych, pakiety CRM online oraz księgowości online od Infakt.pl.

Jeśli masz jeszcze wątpliwości, przyjdź na Freelance Camp, a postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania dotyczące współpracy z freelancerami i narzędzi dedykowanych małym i średnim firmom.

Formularze uczestnictwa w prezentacjach oraz warsztatach znajdują się na stronie www.freelancecamp.evenea.pl. Udział w wydarzeniu jest odpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Mamy jednak do rozdania 2 bezpłatne wejściówki. Wystarczy wysłać zgłoszenie pod adres redakcja@di24.pl, wpisując w temacie „bilet na Freelance Camp”. W treści prosimy podać imię, nazwisko i adres e-mail, które posłużą do zarezerwowania biletu. Zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Aktualizacja

Znamy już nazwiska szczęśliwców, którzy dostaną darmowe wejściówki na Freelance Camp. Są to: Michał Brennek i Roman Stoch. Gratulujemy!


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy