Krytyczne luki w kilku liniach produktowych drukarek HP

20-08-2018, 18:47

Dostawca sprzętu Hewlett Packard ogłosił alarm w sprawie dwóch luk w niektórych popularnych drukarkach, zachęcając klientów do aktualizacji sprzętu tak szybko, jak to możliwe. Dowiedz się, jak zrobić to sprawnie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak czytamy w poradniku opublikowanym na forum pomocy technicznej firmy, zidentyfikowano dwie luki w zabezpieczeniach niektórych drukarek atramentowych HP. Wspomniane wady są oznaczone jako CVE-2018-5924 i CVE-2018-5925. Producent wyjaśnia, że złośliwie spreparowany plik, wysłany do uszkodzonego urządzenia, może spowodować przepełnienie stosu lub statycznego bufora, co może pozwolić na zdalne wykonanie kodu. Firma dostarczyła aktualizacje oprogramowania układowego dla zagrożonych produktów, w tym drukarek Pro, DesignJet, OfficeJet, DeskJet i Envy.

Aby uzyskać zaktualizowane oprogramowanie układowe, należy przejść na stronę oprogramowania i sterowników HP dla danego produktu i znaleźć  aktualizację oprogramowania układowego z listy dostępnych programów. Pełne instrukcje dotyczące stosowania łat można znaleźć tutaj.

Ujawnienie informacji nastąpiło po tym, jak HP dołączyło do programu przydzielania nagród za wykrywanie błędów. Polega on na tym, że hakerzy nagradzani są za znajdowanie i zgłaszanie luk w zabezpieczeniach produktów.

Źródło: BitDefenderSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.