Królowa zapowiedziała odcinanie internautów

18-11-2009, 20:04

Jak co roku o tej porze brytyjska monarchini otworzyła sesję parlamentu. W swoim przemówieniu zapowiedziała, że jej rząd będzie chciał wprowadzić w życie ustawę wymierzoną w piratów internetowych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Pod koniec października rząd w Londynie zapowiedział, że będzie ostrzej walczył z internautami. Zgodnie z projektem ustawy przez rok po jej uchwaleniu możliwe będzie obniżanie prędkości łącza tym internautom, którym udowodnione zostanie dzielenie się nielegalnymi plikami. Zanim to się jednak stanie otrzymają oni listy informacyjne od swojego operatora. Jeśli te środki okażą się nieskuteczne, w 2011 roku może zostać wprowadzona możliwość odłączania ich od sieci.

Po dzisiejszym wystąpieniu królowej Elżbiety II przed członkami Izby Gmin oraz Izby Lordów, podczas którego otworzyła ona ostatnią sesję parlamentu, pewnym jest zajęcie się nią przez ustawodawców. Odpowiednie zapisy znalazły się bowiem w ustawie o gospodarce cyfrowej. Oprócz środków wymierzonych w piratów, zawiera ona także plan dotyczący rozwoju infrastruktury, która ma przystawać do ery cyfrowej, zapewniać wzrost gospodarczy w przyszłości, dostarczyć konkurencyjne usługi telekomunikacyjne, a także poprawić jakość świadczonych usług - podaje serwis BBC News.

Zadowolenia z takiego stanowiska rządu Jej Królewskiej Mości nie kryją przedstawiciele przemysłu rozrywkowego. Walczący z kolei o prawa internautów apelują, by kontaktować się ze swoimi posłami celem nakłonienia ich do odrzucenia projektu ustawy. Ich zdaniem zapisane w niej działania okażą się nieskuteczne, mogą także dodatkowo spowodować problemy.

W ustawie nie znajdą się zapisy, które miałyby gwarantować obywatelom dostęp do internetu o określonej prędkości, jak to miało miejsce niedawno w Finlandii. Rząd chce przeznaczyć 170 milionów funtów na dodatkowe inwestycje w infrastrukturę.

Wszystkie brytyjskie gospodarstwa domowe posiadające telefony stacjonarne złożą się ponadto na budowę sieci następnej generacji. Nowy podatek - w wysokości 50 pensów rocznie - zostanie jednak wprowadzony inną ustawą po 2010 roku.

Ustawa przewiduje także oznakowanie gier komputerowych przeznaczonych dla osób powyżej 12 roku życia.

Nowe prawo ma zostać uchwalone podczas obecnej sesji parlamentu, która najpóźniej zakończy się 10 maja 2010 roku, wtedy bowiem minie 5 lat od poprzednich wyborów.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.