Kredyty technologiczne: Teraz łatwiej i szybciej

GazetaPrawna.pl 16-05-2011, 09:52

Rok 2011 przynosi nowe możliwości finansowania dla polskich przedsiębiorców. Zmienia się ustawa o kredycie technologicznym. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) wprowadził nowy program finansowania inwestycji energooszczędnych.

Nowoczesne maszyny i urządzenia to przede wszystkim większa wydajność, lepsza jakość produktu, a także energooszczędność. PolSEFF to nowy program EBOiR dla sektora MSP, umożliwiający wymianę używanych maszyn na nowsze i bardziej energooszczędne. Przedsiębiorca, którego inwestycja sfinansowana kredytem bądź leasingiem w Banku Millennium przyniesie minimum 20 proc. oszczędności energii, poza niższymi rachunkami za energię otrzymuje 10 proc. dofinansowania ze środków unijnych. Co więcej, docieplanie biur, hal i magazynów czy instalowanie odnawialnych źródeł energii również kwalifikuje się do tego programu i może otrzymać dofinansowanie, jeśli inwestycja pozwoli zaoszczędzić zużywaną energię lub ograniczyć utraty energii. Dofinansowanie może sięgnąć 15 proc.

Dla przedsiębiorców szukających finansowania bieżącej działalności często bardzo ważny jest czas, w jakim bank jest w stanie podjąć decyzję o możliwości udzielenia firmie kredytu. Bank Millennium przygotował Strefę Szybkiego Finansowania, w ramach której udziela finansowania bez zabezpieczeń lub na życzenie klienta wystawia gwarancje przetargowe, które będą zastępowały wpłatę wadium. Oferta została wprowadzona z myślą o firmach, które mają ugruntowaną pozycję na rynku, a kwota finansowania może sięgnąć 1,2 mln zł. Produkt jest elastyczny, ponieważ firma może dowolnie przyznaną kwotę podzielić na kredyty i gwarancje.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Kredyty technologiczne: Teraz łatwiej i szybciej

Piotr Maj

Gazeta Prawna

 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930