Krakowski Inkubator Technologiczny wystartował

09-05-2008, 07:49

Pierwsze sześć młodych firm rozpoczęło swoją działalność w Inkubatorze Technologicznym na terenie Parku Technologicznego Politechniki Krakowskiej – donosi Polska Agencja Informacji Inwestycji Zagranicznych. To ważny krok w kierunku wzmacniania przemysłu hi-tech w Polsce i w samym Krakowie.

Inkubator Technologiczny został stworzony w celu ułatwienia startu młodym firmom z branży zaawansowanych technologii, które są zakładane przez absolwentów i pracowników naukowych krakowskich uczelni. Początkujący przedsiębiorcy dostają lokale biurowe z wyposażeniem, a także bezpłatne szkolenia i warsztaty, dostęp do bazy kontaktów inwestorów, doradztwo eksperckie w obszarze stosowanej technologii oraz pomoc merytoryczną w prowadzeniu biznesu.

Wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego poinformował, że w Inkubatorze rozpoczęło działalność pierwsze sześć firm. Ruszyły one od podstaw kilka miesięcy temu w ramach prowadzonego wcześniej preinkubatora.. Reprezentują one rożne branże zorientowane na nowe technologie: automatykę, chemię, informatykę, telekomunikację, inżynierię materiałową.

Krakowski Inkubator Technologiczny powstał na terenie Parku Technologicznego Politechniki Krakowskiej w Czyżynach. Budowa budynku biurowego o powierzchni 4 tys. m² kosztowała ponad 19 mln zł, z czego 75% sfinansowała Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podobne inkubatory działają już m. in. w Warszawie, Łodzi oraz Elblągu.

Warto jeszcze dodać, że sam Kraków wydaje się dobrym miejscem na biznes. Miasto zajęło 6. miejsce w rankingu European Cities & Regions of the Future" przygotowanym przez „Financial Times”. Inne miasta Południowej Polski znalazły się na dalszych miejscach. Ponadto Warszawa, Kraków i Wrocław ulokowały się na 3 pierwszych miejscach pod względem atrakcyjności kosztów działalności. W sumie w rankingu wzięto pod uwagę 1000 europejskich miast.

 


Następny artykuł » zamknij

Źródło: PAIIZ
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930