Krajowa firma na straży IoT

18-09-2018, 22:17

Polska firma opracowała systemy zabezpieczające sieci i urządzenia Internetu Rzeczy. Innowacyjny projekt otrzymał grant w wysokości ponad 8 milionów złotych. Ma to ułatwić firmie dokończenie prac nad technologią i przygotowanie jej do wprowadzenia na rynek.

SME Instrument jest programem, który finansuje innowacyjne projekty z globalnym potencjałem realizowane przez małe i średnie przedsiębiorstwa. To część programu finansowania badań naukowych i innowacji w UE o nazwie Horyzont 2020, którego budżet na lata 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro.

Polska firma Cyberus Labs otrzymała w jego ramach 8 mln zł. Nowe budowane przez nią rozwiązanie ma zapewnić bezpieczeństwo Internetu Rzeczy, eliminując najsłabsze i najłatwiejsze do przejęcia przez przestępców ogniwo cyberbezpieczeństwa, czyli hasła i dane dostępowe użytkowników oraz urządzeń.

Firma bazuje na wprowadzonej na rynek w 2017 roku platformie do logowania oraz potwierdzania tożsamości za pomocą jednorazowych kodów i jedynego niezłamanego do tej pory szyfru Vernama.

System, chroniony zgłoszeniami patentowymi w USA i Europie, przeznaczony jest przede wszystkim dla banków, fintechu, sklepów internetowych oraz dostawców usług internetowych. Ma on zagwarantować bezpieczną, szyfrowaną komunikację na linii człowiek-maszyna (Human to Machine) oraz maszyna-maszyna (Machine to Machine).

Obecnie technologia jest w fazie przygotowywania do pierwszych wdrożeń i już dziś wzbudza zainteresowanie firm z całego świata.

Wypowiedź: Marek Ostafil, Cyberus Labs dla newsrm.tv


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy