Kopiując płyty, utrzymywali rodziny, teraz staną przed sądem

29-08-2011, 21:35

Mężczyźni z Trójmiasta utrzymywali się z kopiowania i rozpowszechniania płyt. W dwóch mieszkaniach i wypożyczalni płyt DVD znaleziono ponad pół tysiąca krążków z filmami i oprogramowaniem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W miniony piątek policjanci z pionu do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z policjantami kryminalnym sopockiej komendy wkroczyli do dwóch mieszkań na terenie Sopotu. W jednym z mieszkań urządzona została kopiarnia płyt CD na dużą skalę.

Sonda
Czy kopiowanie zabezpieczonych płyt winno być legalne?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Policjanci w dwóch mieszkaniach zabezpieczyli blisko 5200 płyt z filmami i oprogramowaniem komputerowym. Wszystkie krążki zatrzymani bracia kopiowali przy użyciu domowych komputerów. Na specjalnej drukarce wyrabiali okładki i nadruki na płyty. W swoich zbiorach mieli cały repertuar, począwszy od bajek i komedii, skończywszy na kryminałach i filmach pornograficznych. Policjanci zabezpieczyli również nośniki, na których kopiowano płyty oraz komputery, nagrywarki, dyski zewnętrzne i papier fotograficzny.

>> Czytaj też: Dostawcy internetu zarabiają na BitTorrencie?

Policjanci zatrzymali mężczyzn, po tym jak zabezpieczyli dowody świadczące o tym, że 44-letni mieszkaniec Sopotu wspólnie z 25-letnim bratem kopiowali, tłoczyli i rozpowszechniali nielegalne płyty z filmami. Z ustaleń policjantów wynika, że bracia z nielegalnego procederu ustanowili sobie stałe źródło dochodu, co trwało prawie dwa lata.

Rodzinna kopiarnia płyt DVD z filmami
fot. Policja.pl - Rodzinna kopiarnia płyt DVD z filmami
Skopiowane przez mężczyzn płyty trafiały do jednej z wypożyczalni płyt w Gdyni. Jeszcze tego samego dnia policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą przeszukali wypożyczalnię płyt. Zabezpieczono tam około 330 nielegalnie powielonych nagrań. Właściciel wypożyczalni stanie przed sądem.

Nie wiadomo jeszcze, jakie straty mogły ponieść wytwórnie filmowe. Zatrzymani bracia za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za rozpowszechnianie i kopiowanie cudzych utworów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło: Policja.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.