Kontrowersyjny film o wydarzeniach z 11 września na iplex.pl

10-09-2011, 10:40

W niedzielę, 11 września, w rocznicę zamachów w Nowym Jorku, iplex.pl zaprezentuje film „Pryzmat zbrodni” Jarka Kupścia, polskiego reżysera tworzącego w USA. To pierwsza fabuła nawiązująca do tragicznych wydarzeń z 2001 roku, a także jeden z nielicznych materiałów o tej tematyce, który w otwarty sposób prowokuje pytania, kto stał za zamachami z tego dnia.

Pryzmat zbrodni” („The Reflecting Pool”) to polsko-amerykańska produkcja z 2008 roku, która według słów Lecha Maziakowskiego (Washington, DC) z uwagi na niezwykle precyzyjne odwoływanie się do zweryfikowanych, aczkolwiek niekoniecznie znanych szerokiej opinii publicznej faktów może służyć niemal jako przewodnik logicznego kojarzenia argumentów związanych z przygotowaniami, przebiegiem i skutkami 9-11.

Czytaj także: iplex.pl wzbogaca ofertę o filmy i seriale TVP

Jarek Kupść filmem fabularnym zajmuje się od 1984 roku. Ukończył studia reżyserii i scenopisarstwa na uniwersytecie stanowym w San Francisco. Jego pełnometrażowy debiut - „Recoil” („Odrzut”) - zdobył główne nagrody na licznych festiwalach. Za film „Kraina snu” („Slumberland”) otrzymał Nagrodę Specjalną Jury w Konkursie Kina Niezależnego 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrodę Young Screenwriter na Young Film Festival 2006 oraz I nagrodę na 6. Międzynarodowym Forum Niezależnych Filmów Fabularnych w Warszawie (ex quo). Jego ostatnim filmem jest właśnie „Pryzmat zbrodni” („The Reflecting Pool”), laureat nagrody Best Picture na festiwalu Moondance oraz Specjalnej Nagrody Jury na XX Festiwalu Polskich Filmów w Chicago.

Film ten - dostępny na iplex.pl od 11 września br. - jest polską premierą VoD.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy