Koniec z "oczywistymi" hasłami w Hotmailu

16-07-2011, 15:33

Internauci nie będą mogli dłużej korzystać z haseł uznanych przez algorytm za "oczywiste".

Hotmail ostatnio zaprezentował nowości związane z integracją Facebooka, natomiast ostatnio Microsoft postanowił rozpocząć walkę z popularnymi hasłami, które umożliwiają stosunkowo łatwe włamanie się do cudzego konta.

>>Czytaj także: Hotmail może być aplikacja - pomysł Microsoftu

Sonda
Korzystasz z poczty internetowej?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Już wkrótce użytkownicy, którzy mają hasła podobne do "123456" czy "qwerty1", będą musieli zmienić ciąg znaków wykorzystywany do autoryzacji logowania w Hotmailu. Początkowo ograniczenie będzie dotyczyło wyłącznie internautów zakładających nowe konta bądź zmieniających hasło. Niewykluczone jednak, że w przyszłości zmiany zostaną wymuszone na kontach wszystkich użytkowników.

W ostatnim czasie włamania bazujące na kolejnym wpisywaniu najpopularniejszych haseł stają się coraz częstsze. Przypuszcza się, że taką metodą wykradziono dane z firm: Gawker, HBGary Federal czy Booz Allen Hamilton.

Serwis ArsTechnica informuje również o innej funkcji, która może okazać się przydatna, gdy dane konto jednak zostanie już zhakowane. Rozwiązanie o nazwie "Mój znajomy został zhakowany" ma umożliwiać internautom zgłaszanie skrzynek pocztowych, które dostały się w ręce cyberprzestępców. Dzięki temu spamerzy nie będą mogli ich wykorzystywać do rozsyłania wiadomości.

>>Czytaj także: Hotmail wreszcie pozwolił na dodawanie aliasów w koncie e-mail


Źródło: Ars Technica
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy