Koniec Google Labs

21-07-2011, 09:46

Wyszukiwarkowy gigant ogłosił, że zamierza się skupić na rozwoju najbardziej dochodowych projektów.

Choć Google rozwija wiele drobnych projektów, firma zapowiedziała, że w przyszłości chce położyć większy nacisk na rozwój tych najpopularniejszych.

>>Czytaj także: Google poinformuje, że masz wirusa

Sonda
Korzystasz z eksperymentalnych usług Google?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na swoim blogu firma ogłosiła, że zamierza określić priorytety dla rozwoju swoich usług. Efektem takich działań jest zamknięcie Google Labs, gdzie korporacja prezentowała wiele nowych usług w fazie prototypowej.

Google nie ukrywa, że oznacza to jednocześnie zamknięcie wielu ze wspomnianych projektów rozwijanych w ramach Labs. Reszta eksperymentalnych rozwiązań będzie po prostu wcielona do innych usług firmy.

Wyszukiwarkowy gigant podkreślił, że nie ma zamiaru rezygnować z eksperymentalnych kanałów, jak Gmail Labs czy Maps Labs - tam wciąż prezentowane będą testowe nowości. Usprawnień nie powinno jednak zabraknąć, a Google już teraz zapowiedziało szereg nowości dla Google+.

W usłudze społecznościowej od Mountain View wkrótce ma się pojawić m.in. możliwość tworzenia profili firmowych. Od dłuższego czasu mówi się już także o lepszej integracji Google+ z popularnym Gmailem oraz innymi usługami używanymi do komunikacji w sieci.

>>Czytaj także: Google+ odnosi sukcesy na iPhone


Źródło: Google Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930