Konferencja "Świat po ACTA" już w czwartek

23-04-2012, 14:34

Krakowski oddział Ruchu Nie Dla ACTA organizuje konferencję zatytułowaną "Świat po ACTA, reforma praw na dobrach niematerialnych". Do dyskusji zaproszono m.in. naukowców, prawników i przedsiębiorców.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 kwietnia o godzinie 13 w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Organizatorzy chcą stworzyć nowe wzorce prawne, które umożliwią rozwiązanie obecnego konfliktu.

Czytaj także: Cenzura i rynek IT zagrażają sieci - mówi współzałożyciel Google

- Inicjatywa obywatelska, która wyprowadziła ma ulice miasta kilkanaście tysięcy osób, postanowiła włączyć się do debaty publicznej i stworzyć dobre prawo, które pozwoli połączyć interesy twórców, biznesu, wynalazców i użytkowników - tłumaczy Ruch Nie Dla ACTA. - Uznajemy, że proponowane przez rząd rozwiązania są niewystarczające, a przyjęta formuła rozmów nie spełnia warunków nowoczesnych konsultacji społecznych.

Jak tłumaczą pomysłodawcy inicjatywy, zagrożenie związane z wprowadzeniem ACTA udało się jedynie odłożyć w czasie. Przypominają jednocześnie, że "protesty to nie wszystko", a niemal codziennie słyszymy o kolejnych próbach wprowadzenia złego prawa.

Ruch Nie Dla ACTA chce teraz wypracować nowoczesne rozwiązania w zakresie ochrony dóbr niematerialnych. Przekujmy nasze dążenia i aspiracje w prawo, które pogodzi interesy wszystkich i pozwoli na dynamiczny rozwój - zachęcają inicjatorzy spotkania na stronie wydarzenia na Facebooku. - Opracujmy system, który nie będzie próbą dostosowania dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości do XX-wiecznego prawodawstwa.

Czytaj także: Za wcześnie, by mówić, że ACTA już nie ma szans


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy