Komputery PC podzielą los maszyn do pisania

21-03-2011, 17:51

Tak przynajmniej twierdzi Mark Dean, jeden z współtwórców znanych obecnie wszystkim pecetów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jeszcze w ubiegłym roku prezes AMD zapewniał, że komputery PC "żyją i nieprędko umrą". Nie wszyscy jednak w tak różowych barwach widzą przyszłość pecetów.

>>Czytaj także: Już ponad 10 tysięcy aplikacji dla Windows Phone 7

Sonda
Telefony sprawią, że pecety staną się zbędne?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Mark Dean pracujący w IBM od 1980 roku, współtwórca i właściciel kilku patentów dotyczących pierwszego komputera PC, wierzy, że w przyszłości funkcje komputerów przejmą telefony. Jak mówi w rozmowie z Business Insider: Laptopy zawsze będą w pobliżu, zawsze będziemy mieli pecety. Jednak tak samo, jak wciąż sprzedają się maszyny do pisania, gdy dostępne są komputery. Z czasem to właśnie urządzenia przenośne będą zmierzały naprzód. Będziemy widzieli coraz mniejsze zainteresowanie pecetami, może nawet spadek ich sprzedaży.

Dean zauważa, że choć tablety, takie jak iPad, są świetnymi urządzeniami, kilka czynników sprawi, że to nie one będą wiodły prym jako urządzenia przyszłości. Jedną z najbardziej prozaicznych wad ma być fakt, że nie możemy z nich dzwonić. Nie bez znaczenia ma być także cena, która jest zbyt wygórowana dla mieszkańców wielu państw.

W związku z rozwojem technologii NFC to właśnie telefony będą mogły przejąć na przykład funkcję naszej karty kredytowej czy dokumentów. To one będą służyły jako wygodne kamery, pozwolą na dostęp do zdjęć i innego rodzaju multimediów znajdujących się w chmurze.

Współtwórca pierwszego peceta nie podziela także opinii Marka Zuckerberga dotyczącej prywatności. Jego zdaniem przesuwanie granicy prywatności i spersonalizowane reklamy w przyszłości będą budziły coraz większy sprzeciw internautów.

>>Czytaj także: Gwiazdy na YouTube zarabiają miliony dolarów


Źródło: Business Insider


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag pecetytag PCtag NFCtag Near Field Communicationtag Mark Deantag IBMtag AMD
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.