Kolorowy tablet Amazona powalczy z iPadem (wideo)

29-09-2011, 07:06

Mały z kolorowym ekranem i - co najważniejsze - dwa razy tańszy od iPada 2. Tablet Kindle Fire ma powtórzyć sukces czytników e-booków i dorównać, jak dotąd, bezkonkurencyjnemu tabletowi firmy Apple.

Sonda
Czy Kindle Fire ma szansę na sukces?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Kindle Fire będzie posiadał 7" ekran o rozdzielczości 1024x600 w technologii LCD IPS i będzie pokryty szkłem Gorilla Glass (wykorzystywanym w smartfonach). Całość ma napędzać dwurdzeniowy procesor Cortex A9, a bateria ma pozwolić na 8-godzinną pracę.

Do dyspozycji użytkowników będzie 8 GB pamięci wewnętrznej, co ma wystarczyć na 6 tys. książek lub 10 filmów. Tablet ma pracować na zmodyfikowanym Androidzie. Urządzenie będzie miało wymiary: 190x120x11,4 mm i będzie ważyło 413 gramów.

Tablet nie posiada modułu 3G, został wyposażony jedynie w Wi-Fi w standardzie b/g/n. Kindle Fire ma odczytywać formaty: Kindle (AZW), TXT, PDF, niechronione MOBI, PRC natywnie, Audible (Audible Enhanced; AA, AAX), DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP, non-DRM AAC, MP3, MIDI, OGG, WAV , MP4 oraz VP8.

Amazon nie sprzedaje tabletu

Tablet - Kindle Fire
fot. Amazon - Tablet - Kindle Fire
Wbrew pozorom Kindle Fire nie będzie przedmiotem sprzedaży. Tablet będzie tylko pustym koszykiem, do którego klienci mają "wrzucać” kolejne cyfrowe książki, albumy z muzyką i filmy z internetowego sklepu, gdzie znajduje się 18 milionów pozycji.

Firma oferuje także swoją chmurę, gdzie będzie można przechowywać wszystkie treści cyfrowe (Amazonu) w chmurze tejże firmy. Do chmury mają trafić książki, filmy, muzyka i aplikacje. Dane mają być dostępne od razu i za darmo. Na tym jednak Amazon nie poprzestaje. W chmurze umieści swoją przeglądarkę Amazon Silk, dzięki czemu czas ładowania strony ma skrócić się do minimum.

Kindle Fire vs iPad

Amazon w swoich ostatnich reklamach telewizyjnych wręcz wyśmiewał tablet Apple'a za to, że odbija światło słoneczne, co utrudnia korzystanie z urządzenia. Czytniki Kindle rzeczywiście nie odbijały światła, ponieważ zostały wyposażone w specjalny ekran e-ink (elektroniczny papier). Ekran Kindle Fire zostanie wykonany w identycznej technologii, o czym Amazon informuje na stronie sklepu. Oprócz IPS zastosowano także powłokę antyrefleksyjną, co ma niwelować odbicia światła i przechylić szalę zwycięstwa na stronę Kindle'a.

W przeciwieństwie do iPada, Kindle Fire będzie posiadał port USB 2.0, dzięki któremu będzie można urządzenie ładować przy pomocy komputera (jest też ładowarka sieciowa).

Największą różnicę można znaleźć w cenie. Tablet Kindle Fire ma kosztować 199 dolarów, a najtańsza wersja iPada 2 kosztuje 499 dolarów.

Czytaj: iPod Classic oraz Shuffle wkrótce przejdą do historii


Źródło: Amazon
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy