Kodak zapowiada reorganizację firmy

10-01-2012, 17:31

Firma, która jeszcze niedawno rozważała złożenie wniosku o upadłość, zamierza powalczyć o rynek, zmieniając strukturę swojego działania.

Korporacja stworzy dwa segmenty swojego biznesu z obecnych trzech. Na czele działu handlowego będzie stał Phillip Faraci, natomiast Laura Quatela zajmie się sektorem konsumenckim. Oboje będą podlegali dyrektorowi generalnemu, którym pozostanie Antonio Perez.

Czytaj także: Kodak pozywa Apple i RIM

Jak podała agencja Reuters, Kodak chce w ten sposób poprawić swoje wyniki finansowe już w pierwszym kwartale tego roku. Obecnie sytuacja firmy jest jednak niezwykle trudna, a ostatnio mówiło się o tym, że by przetrwać, będzie musiała sprzedać część swoich patentów.

W ubiegłym tygodniu Wall Street Journal informował, że Kodak rozważa złożenie wniosku o upadłość, jednak przedstawiciele firmy nie komentowali oficjalnie tych doniesień. Od znacznie dłuższego czasu mówiło się natomiast o planach sprzedaży przez firmę części swoich aktywów.

Już w połowie ubiegłego roku Kodak informował, że zamierza sprzedać większość należących do niego patentów. Nieco później korporacja przyznała, że jest to skutek trudnej sytuacji firmy. Biorąc pod uwagę, że tego typu aktywa mogą być warte nawet 3 miliardy dolarów, inwestorzy bardzo pozytywnie zareagowali na tego typu krok.

Czytaj także: Patenty pozwolą Kodakowi przetrwać?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy