Kodak próbuje pozbyć się patentów

12-06-2012, 17:45

Znany koncern Kodak stara się o zgodę na sprzedaż części swoich patentów. Procedura nie jest łatwa, bo pionierska niegdyś firma znajduje się obecnie w stanie bankructwa.

Kodak chce się pozbyć ponad 1,1 tysiąca patentów ze swoich zbiorów Digital Capture, a także dotyczących usług internetowych i systemów przetwarzania obrazu - informuje agencja Reuters (zob. Eastman Kodak files for auction of Digital Imaging patents).

Czytaj także: Kodak bankrutuje

W swoim oświadczeniu Kodak poinformował, że portfolio jego patentów zostanie sprzedane na aukcji, a ujawnione zostaną jedynie dane dotyczące zwycięskiej oferty oraz sumy, jaką nowy właściciel będzie musiał zapłacić za rozwiązania. Do samej aukcji najprawdopodobniej dojdzie na początku sierpnia.

- Poruszamy się tak szybko, jak to tylko możliwe, jeśli chodzi o proces monetyzacji zbioru naszych cyfrowych patentów - zapewnił Timothy Lynch pełniący w Kodaku funkcję szefa do spraw własności intelektualnej. Do tej pory udział w akcji zapowiedziało około 20 podmiotów, jednak ich nazwy nie są ujawniane.

Znajdujący się od stycznia w stanie upadłości Kodak, poinformował niedawno również o sprzedaży swoich usług internetowych. Rozwiązania umożliwiające m.in. korektę zdjęć w przeglądarkowej aplikacji trafiły do konkurencyjnego koncernu Shutterfly. Trudności na rynku europejskim i w Stanach Zjednoczonych zmusiły na początku roku również Canona do przygotowania długoterminowego planu oszczędności.

Czytaj także: Kodak pozywa firmy Apple i HTC


Następny artykuł » zamknij

Facebook skutecznie sprzedaje?

Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930