Kodak pozywa Samsunga o patenty

19-01-2012, 15:01

Wcześniej znany producent aparatów pozwał również firmy HTC oraz Apple, które jego zdaniem bezprawnie wykorzystują należące do niego rozwiązania.

Jak informowaliśmy w czwartek, Kodak złożył w nowojorskim sądzie wniosek o ochronę przed wierzycielami, co jest równoznaczne z ogłoszeniem bankructwa (dotyczy ono wyłącznie Kodaka i jego amerykańskich spółek-córek). Firma bynajmniej nie zamierza jednak odejść w dobrych stosunkach z konkurentami.

Czytaj także: Kodak bankrutuje

Kodak skierował do sądu pozew przeciwko Samsungowi, któremu zarzuca naruszenie pięciu ze swoich patentów. Rozwiązania dotyczą automatycznego zarządzania zdjęciami, w tym przesyłania ich za pośrednictwem e-maili czy transmitowania obrazu poprzez sieć telefoniczną lub wewnętrzną (typu LAN).

Według serwisu TheNextWeb o wykorzystywanie identycznych rozwiązań amerykański producent pozwał wcześniej również firmy Apple oraz HTC. Pomimo innowacyjnych technologii w portfolio patentów niewiele z nich widocznych było w samych urządzeniach Kodaka.

Niektórzy analitycy zwracają uwagę na fakt, że producent aparatów już wcześniej testował rozwiązania związane ze społecznościowymi funkcjami w swoich sprzętach. O ile pomysł stojący za projektem był dobry, o tyle sama jego implementacja po prostu okazała się niekompletna - zauważa Brad McCarty z TheNextWeb.

Czytaj także: Kodak pozywa firmy Apple i HTC


Źródło: Forbes, TheNextWeb
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy