Klocki – nauka poprzez zabawę

14-10-2019, 02:45

Dla każdego dziecka bez wyjątku najlepszą formą nauki jest zabawa. Układanie klocków to nie tylko nie lada frajda, ale i doskonały trening kreatywności – umiejętności, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Czego jeszcze najmłodsi mogą się nauczyć, wznosząc budowle z klocków?

klocki

Kreatywności nigdy za wiele!

Sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem zabawek, które rozwijają potencjał dziecka. Żeby jednak wesprzeć swoją pociechę w rozwoju, wcale nie trzeba daleko sięgać. W ofercie sklepu Pan i Pani Gadżet dostępne są bowiem atrakcyjne zestawy klocków, które bawią całe pokolenia, od najmłodszych lat uwalniając drzemiące w dzieciach pokłady kreatywności.

A to właśnie ta cecha została uznana w Raporcie Światowego Forum Ekonomicznego za jedną z trzech kluczowych umiejętności, których rynek pracy będzie oczekiwał od pracowników od 2020 roku. W przyszłości jej znaczenie zapewne wzrośnie jeszcze bardziej. Dlatego klocki to nie tylko atrakcyjna zabawka, ale i inwestycja w przyszłość dziecka.

Klocki to zawsze dobry wybór

Nie od dzisiaj wiadomo, że zdobyte w czasie dzieciństwa umiejętności, pozostają na całe życie, o czym przekonują światowej klasy psychologowie. Mówi o tym także dobrze znane, polskie porzekadło – czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Warto więc rozwijać u dziecka te zdolności, które na pewno przydadzą się w dorosłym życiu. Klocki dostępne w ofercie Pan i Pani Gadżet świetnie się do tego nadają. Nie tylko wspierają kreatywność, ale i uczą krytycznego myślenia oraz innowacyjnego podejścia do rozwiązywania problemów.

Klocki wspierają rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Pobudzają wyobraźnię i chęć eksperymentowania, a także ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdolności manualne. Dzięki bogatej kolorystyce stanowią doskonały trening rozróżniania barw, a kiedy dziecko będzie już większe, z powodzeniem mogą posłużyć do wyjaśniania podstaw matematyki. Jeśli więc nie wiesz, jaki prezent kupić swojej pociesze, klocki zawsze stanowią dobry wybór. Dlatego nauka poprzez zabawę niepostrzeżenie rozwija zdolności Twojego dziecka. Z tego powodu klocki są jednym z najlepszych wybór jeśli chcesz by Twoje dziecko w przyszłości nie miało problemów z nauką, orientowaniem się w przestrzeni czy liczeniem. Tak, klocki rozwijają te wszystkie zdolności i robią to niepostrzeżenie. Masz okazję spędzić czas ze swoim dzieckiem w przyjaznej i rozwijającej atmosferze. Z tych wszystkich powodów klocki są świetnym prezentem dla dziecka w każdym wieku, na każdą okazję!


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: