Klientów cyfrowej bankowości ciągle przybywa

10-04-2019, 23:24

Z bankowości internetowej korzysta już 17 mln użytkowników, a z mobilnej 11 mln. Wraz z rosnącą popularnością kanałów cyfrowych ubywa miejsc pracy w bankowości tradycyjnej, a banki zamykają placówki – wynika z raportu „Polska bankowość w liczbach – IV kw. 2018”.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Bankier.pl i PRNews.pl podsumowały w liczbach rok 2018 w sektorze bankowym. Skrupulatnej analizie poddano 16 obszarów tematycznych. Jak wynika z raportu „Polska bankowość w liczbach – IV kw. 2018” sektor bankowy staje się coraz bardziej cyfrowy, przy czym bankom przybywa klientów. Na koniec 2018 r. z bankowości internetowej korzystało 17 mln osób, z bankowości mobilnej 11 mln, a telefon w instrument płatniczy zmieniło 1,8 mln klientów banków.

W ciągu dekady zatrudnienie w branży stopniało o 20 tys. osób, a tylko w ciągu trzech ostatnich lat banki zamknęły 1500 placówek własnych. Oddziały bankowe przechodzą transformację. Na rynku funkcjonuje już blisko 200 placówek bez obsługi kasowej i z kwartału na kwartał będzie ich przybywać.

Raport jest zestawieniem informacji liczbowych na temat sektora bankowego w Polsce i stanowi uzupełnienie dla raportów publikowanych przez Narodowy Bank Polski, Związek Banków Polskich i Komisję Nadzoru Finansowego.

Źródło: Bankier.pl


Następny artykuł » zamknij

Technologie dla zapominalskich


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.