Klienci wolą niższy abonament od nowych telefonów

Forsal.pl 19-08-2010, 10:21

Niespodziewanie wzrosło zainteresowanie ofertami z abonamentem, ale bez telefonu. Operatorom telekomunikacyjnym w to graj, bo klient płaci mniej, a oni i tak zarabiają więcej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wyraźne zainteresowanie ofertami abonamentowymi bez telefonów zanotował w drugim kwartale Polkomtel, operator sieci Plus, MixPlus i 36,6. To był wyraźny ruch klientów – podkreśla Jarosław Bauc, prezes spółki.

Podobny trend potwierdzają konkurenci. Orange ma ofertę bez telefonów, która cieszy się dużym zainteresowaniem – dodaje Mariusz Loch, szef biura prasowego Grupy TP.

O trwającym już od dłuższego czasu trendzie poszukiwania ofert bez aparatów mówi PTC, operator Ery. Rozpoczął się 1,5-2 lata temu i ma charakter ogólnorynkowy – twierdzi Paweł Szarkowski, dyrektor biura usług abonamentowych operatora sieci Era.

Operatorzy uważają, że jednym z powodów, dla których klienci nie chcą ofert z nowymi telefonami, był kryzys. Zmusił do szukania oszczędności. Niektórzy klienci po prostu woleli zrezygnować z nowego telefonu, a zamiast tego skorzystać z tańszej oferty w samym abonamencie – podkreśla Jarosław Bauc. Paweł Szarkowski z PTC dodaje, że klienci mający sprawne telefony zaczęli decydować się na przedłużanie umowy o 12 miesięcy lub dłużej. Ale w zamian oczekują obniżenia abonamentu, większej liczby minut lub innych usług dodatkowych – dodaje.

Więcej na ten temat w Forsal.pl: Klienci wolą niższy abonament od nowych telefonów

Michał Fura

Forsal.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.