Klarowna droga mniejszościowych udziałów w segmencie hostingu

02-07-2019, 19:31

Grupa R22 zrealizowała pierwszy etap wykupu mniejszościowych udziałów w segmencie hostingu. Dzięki transakcji o wartości 6,8 mln euro odkupiła 14,25% akcji H88 S.A. Obecnie istnieje też opcja nabycia pozostałych udziałów w tym segmencie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nabycie udziałów w segmencie hostingu to realizacja umowy z 15 marca 2019 r., zgodnie z którą R22 odkupi od TCEE Fund III (zarządzanego przez 3TS Capital Partners) 28,5% akcji H88, dzięki czemu Grupa R22 będzie kontrolować 100% akcji spółki prowadzącej działalność Grupy na rynku hostingu. Transakcja finansowana jest kredytem bankowym.

Współpraca R22 z 3TS umożliwiła przeprowadzenie procesu konsolidacji polskiego rynku hostingu i domen, który był również finansowany długiem bankowym oraz środkami pozyskanymi w ramach publicznej oferty akcji przed debiutem na GPW. W latach 2016-2018 do Grupy dołączyły m.in. marki Domeny.pl, Linuxpl.com czy Kei.pl.

R22 jest jednym z trzech największych podmiotów na polskim rynku hostingu i domen. Grupa w 2018 r. rozpoczęła ekspansję zagraniczną – obecnie jest liderem w Rumunii i wiceliderem w Chorwacji, a do końca roku planuje wejść na kolejny rynek. Celem R22 jest podwojenie skali biznesu i zdobycie pozycji lidera regionu Europy Środkowo-Wschodniej w ciągu 2 lat.

Poza ekspansją geograficzną, Grupa rozszerza portfolio usług i narzędzi wspierających przedsiębiorców w prowadzeniu biznesu online. 17 czerwca spółka poinformowała o inwestycji w Blugento – narzędzie SaaS do budowy i prowadzenia e-sklepów w oparciu o platformę Magento.

Źródło: R22Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.