Kindle Fire: 95 tys. urządzeń zamówionych w przedsprzedaży?

04-10-2011, 13:09

Nawet 95 tys. urządzeń Kindle Fire mogło zostać zamówionych w przedsprzedaży - wynika z szacunków firmy eDataSource. To oznacza, że Kindle Fire wyprzedzi inne urządzenia Kindle i może stać się jednym z ważniejszych graczy na rynku tabletów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Firma eDataSource dysponuje systemem, który przeszukuje 800 tys. skrzynek e-mail pod kątem dowodów zakupu. Pozwala to na błyskawiczne oszacowanie popularności danego produktu w sprzedaży internetowej. W roku 2010 ta firma oszacowała sprzedaż iPada w pierwszym dniu na 350 tys. sztuk. Potem okazało się, że sprzedano 300 tys. urządzeń. 

Tablet Kindle Fire będzie dostępny od 15 listopada, ale 28 września firma Amazon udostępniła możliwość zamawiania urządzenia w swoim sklepie. Według eDataSource zamówienie takie złożyło 95 tys. osób. To niemało, biorąc pod uwagę, że iPad w pierwszym dniu normalnej sprzedaży (nie przedsprzedaży) znalazł wspomniane 300 tys. nabywców.

Warto też zauważyć, że firma RIM w czasie całego drugiego kwartału sprzedała 200 tys. PlayBooków.

Czytaj: The Daily może odnieść sukces w dłuższym terminie

W dniu prezentacji Kindle Fire firma Amazon pokazała również trzy inne urządzenia Kindle, które kosztowały odpowiednio 79, 99 oraz 149 dolarów. Na te urządzenia złożono w sumie 25 tys. zamówień. eDataSource szacuje też, że co czwarty Kindle Fire (27%) został sprzedany z dodatkowymi akcesoriami.

Dobra sprzedaż Kindle Fire może być dla Amazonu powodem do radości, ale także problemem. Specjaliści sądzą, że tablet może być sprzedawany w cenie niższej niż koszty produkcji. Zakupy w sklepie Amazonu mają to zrekompensować, ale przyjęta strategia może początkowo wpłynąć na pogorszenie wyników finansowych firmy. Już teraz Amazon niebezpiecznie zbliża się z zyskiem do zera - w drugim kwartale br. wyniósł on 191 mln dolarów i był o 7,7 proc. niższy niż osiągnięty rok wcześniej.

Czytaj: Kindle Fire kosztuje 209,63 USD


Źródło: eDataSource


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.