Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kilkadziesiąt nowych stacji ładowania aut elektrycznych jeszcze w 2019 roku

01-03-2019, 20:05

Użytkownicy samochodów elektrycznych w Polsce będą mieli do dyspozycji nowe stacje ładowania pojazdów. Do końca 2019 roku powstanie ich co najmniej kilkadziesiąt.

Od początku roku Energa Obrót uruchomiła już 4 nowe stacje ładowania o mocy 2x22 kW. Pierwsza powstała w Sopocie na parkingu Parku Wodnego, a trzy pozostałe poza Trójmiastem: na parkingu galerii handlowej Neptun w Starogardzie Gdańskim, parkingu Urzędu Miasta Tczew oraz na parkingu galerii handlowej Stara Kuźnia w Grudziądzu. Gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe, zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe stacji, które zapewni ich lepszą widoczność.

W najbliższych miesiącach Grupa będzie sukcesywnie instalować kolejne stacje ładowania ulokowane przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz w większości dużych miast. Część spośród 54 punktów ładowania samochodów elektrycznych będzie stacjami szybkiego ładowania, czyli umożliwiającymi ładowanie pojazdu do poziomu 80% baterii w ciągu 30 minut.

Obecnie Energa posiada 11 stacji. Oprócz wspomnianych wyżej lokalizacji znajdują się one także przy centrum handlowym Auchan Gdańsk (ul. Szczęśliwa 3), przed Urzędami Miast Gdańska i Sopotu, na stacjach Lotos w Gdańsku (al. Zwycięstwa 13) i Gdyni (al. Zwycięstwa 165) oraz pod Olivia Business Center przy al. Grunwaldzkiej 472 w Gdańsku (dwie ładowarki). 

Źródło: Energa


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Państwo polskie w wersji 2.0Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik