Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Serce to narząd, który wymaga szczególnej troski. Problemy z sercem mogą przekładać się na przeróżne zaburzenia w naszym codziennym funkcjonowaniu. Poniższy tekst poświęcimy temu, dlaczego warto dbać o serce, na jakie badania trzeba się przygotować. Dodatkowo podpowiemy, gdzie osoby z chorobami serca mogą szukać fachowej opieki w Lublinie.

Kiedy warto udać się do kardiologa?

Dlaczego warto regularnie badać serce?

Serce jest jednym z najważniejszych organów w naszym organizmie. To ono odpowiada za pompowanie krwi, która dostarcza tlen i składniki odżywcze do wszystkich komórek. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o jego zdrowie i zapobiegać chorobom serca i układu krążenia. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla życia, a nawet prowadzić do nagłej śmierci w wyniki np. zawału. Najlepsze co możemy zrobić dla naszego serca to profilaktyka.

Co powinno skłonić nas do wizyty u kardiologa?

Kardiolog to lekarz specjalista, do którego należy chodzić na regularne wizyty. Jeśli natomiast nie robimy tego, warto wiedzieć jakie objawy powinny nas zmobilizować do jak najszybszej wizyty.

- ból lub ucisk w klatce piersiowej, promieniujący do ramienia,
- duszność, zwłaszcza przy wysiłku lub w pozycji leżącej,
- kołatanie serca, nieregularny lub zbyt szybki rytm serca,
- obrzęki nóg,
- zmęczenie, osłabienie, zawroty głowy lub omdlenia,
- nadmierne pocenie się,
- nudności, wymioty,

Czym grozi niewydolność serca?

Niewydolność serca to stan, w którym serce nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi dla potrzeb organizmu. Może być ona spowodowana przez różne czynniki: nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zawał mięśnia sercowego, wady serca wrodzone lub nabyte. Nieleczona niewydolność serca może prowadzić do poważnych powikłań.

Jakie badania może zalecić kardiolog?

Konsultacja kardiologiczna to rozmowa z pacjentem wsparta wynikami badań. Jeśli jest to pierwsza wizyta, kardiolog zleca do wykonania różne badania, które pomogą ocenić stan naszego serca i układu krążenia. Niektóre z nich to:

- EKG - elektrokardiogram, który rejestruje aktywność elektryczną serca,
- Echo serca - echokardiografia, która za pomocą fal ultradźwiękowych tworzy obraz struktury i ruchomości serca,
- Holter EKG - ciągły pomiar aktywności elektrycznej serca przez 24 godziny za pomocą przenośnego urządzenia zamocowanego do ciała pacjenta,
- test wysiłkowy - badanie, w którym pacjent wykonuje wysiłek fizyczny na bieżni lub rowerze ergometrycznym pod kontrolą EKG,
- rezonans magnetyczny serca to badanie, które za pomocą silnego pola magnetycznego i fal radiowych tworzy szczegółowy obraz serca i pozwala ocenić jego anatomię, przepływy krwi.

Kardiolog Lublin – gdzie szukać specjalisty?

Szukasz dobrego kardiologa w Lublinie? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Kardiolog Lublin to powszechnie dostępna usługa. Do wyboru oprócz wizyt na NFZ jest prywatna poradnia kardiologiczna, jak i wizyta w centrum medycznym. Oto często odwiedzane placówki, w których możemy liczyć na indywidualne podejście i doświadczenie zawodowe kadry:

- Imedica Centrum Medyczne,
- Luxmed Lublin,
- Provivo.

Podsumowanie

Wiesz już, że serce jest organem, który wymaga szczególnej troski i uwagi. Dlatego warto regularnie badać jego stan i zgłaszać się do kardiologa, jeśli odczuwamy jakiekolwiek niepokojące objawy. W Lublinie mamy wiele możliwości znalezienia dobrego specjalisty, który pomoże nam zadbać o nasze sprawy sercowo-naczyniowe.

 

Foto: Pixabay, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Jak księgować w Symfonii?