KE zbada propozycje Intela odnośnie przejęcia McAfee

08-01-2011, 09:35

Nie wiadomo, co dokładnie Amerykanie zaproponowali w Brukseli. Liczą jednak, że Komisja Europejska szybko wyda zgodę na dokończenie transakcji.

Komisja Europejska poinformowała o przedłużenie terminu, do którego zobowiązała się rozpatrzyć sprawę przejęcia firmy McAfee przez Intela. Początkowo mówiono o 12 stycznia, teraz będzie to 26 stycznia. Powodem takiego kroku są przedstawione Brukseli zobowiązania amerykańskiej firmy w odniesieniu do planowanej transakcji. KE potrzebuje więcej czasu, by ocenić ich wpływ na unijny rynek.

O dokładniejszym zbadaniu sprawy przez Komisję mówiło się przed Bożym Narodzeniem. Pojawiły się wątpliwości, czy aby akwizycja ta nie postawi obu firm w uprzywilejowanej względem konkurencji pozycji na unijnym rynku. Cała procedura trwa niespełna pół roku - Intel ogłosił swoje zamiary w sierpniu 2010 roku.

>> Czytaj więcej: UE zatrzyma przejęcie McAfee przez Intela? 

Tymczasem zgodę na sfinalizowanie transakcji wydała amerykańska Federalna Komisja Handlu. Miało to miejsce zaraz przed zeszłorocznym świętami.

Nie wiadomo, na jakie ustępstwa poszła amerykańska firma. Pytani przez agencję Reuters specjaliści spekulują, że chodzić może o zapewnienie konkurentom McAfee dostępu do komputerów, zanim trafią one do sprzedaży.

Intel liczy, że zgodę Komisji Europejskiej uda się szybko otrzymać, tak by całą transakcję można było zamknąć jeszcze w pierwszej połowie 2011 roku.


Źródło: Reuters, Komisja Europejska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy