Kasa z internetu na adres domowy

redakcja 05-07-2005, 15:08

Dziś oficjalnie uruchomiono usługę internetowych przekazów gotówkowych na adres domowy odbiorcy. Usługa, wprowadzona przez spółkę e-Transfer, umożliwia przesyłanie gotówki na podobnych zasadach jak Poczta Polska, tyle że szybciej i wygodniej - nadawca pieniędzy nie musi już spędzać cennego czasu w kolejce na poczcie.

- Wychodzimy naprzeciw rosnącym wymaganiom i oczekiwaniom konsumentów wobec usług finansowych realizowanych w Internecie - mówi Patryk Szajer, dyrektor serwisu mojeprzekazy.pl, umożliwiającego korzystanie z usługi, należącego do spółki e-Transfer.

- Dzięki serwisowi można błyskawicznie, nie wychodząc z domu, przekazać gotówkę na adres zamieszkania odbiorcy. Zleceniodawca wybiera sposób doręczenia pieniędzy bezpośrednio do adresata lub na poste restante w najbliższej placówce Poczty Polskiej. - dodaje Szajer.

Zasada działania systemu przekazów internetowych jest prosta: należy posiadać internetowe konto bankowe, po wejściu na stronę serwisu trzeba wypełnić formularz przekazu gotówki
z konta na adres zamieszkania odbiorcy.

Nadawca może znajdować się w dowolnym kraju, akceptowane płatności to przelew natychmiastowy (Inteligo - QuickMoney, mBank - mTRANSFER) i przelew bankowy. Odbiorca przekazu nie musi mieć dostępu do Internetu. Może znajdować się w Polsce lub w jednym z 25 krajów, do których poczta dostarcza przekazy pieniężne.

Usługa może okazać się przydatna podczas wyjazdów urlopowych, gdy np. w razie utraty gotówki lub kart płatniczych można przelać pieniądze na adres hotelu lub urzędu pocztowego
w miejscu pobytu. Ponadto skorzystać mogą z niej użytkownicy aukcji internetowych, także ci korzystający z aukcji zagranicznych. Możliwości serwisu docenią także osoby zamieszkujące wiejskie tereny, gdzie banki często nie posiadają swoich oddziałów.

Aktualnie usługami realizowanymi przez serwis są przekazy pocztowe krajowe i zagraniczne oraz Pocztowe Zlecenie Wypłaty. Oferta serwisu kierowana jest do klientów indywidualnych oraz do klientów instytucjonalnych. Szczegóły na stronie:

Źródło: informacja prasowa
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag usługi pocztowe
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy