Kartą, smartfonem, czy zegarkiem?

30-07-2019, 15:58

Bank Pekao S.A. udostępnił płatności zbliżeniowe Garmin Pay i Fitbit Pay. Oznacza to, że wystarczy tylko kilka naszych ruchów, aby skorzystać z opcji płacenia zegarkiem.

Korzystający z usług Pekao mogą od dawna dokonywać płatności za pomocą smartfona z aplikacją PeoPay, a także od ponad roku z Apple Pay, o czym przypomina Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao. Teraz przyszedł czas na kolejny sposób dokonywania płatności.

Płatność zegarkiem to rozwiązanie, które ma zagwarantować szybkość i wygodę.  Jak skorzystać z rozwiązania? Należy przytrzymać przycisk akcji lub menu i przyłożyć zegarek do terminala, jeśli wcześniej w zegarku wpisane zostało 4-cyfrowe hasło.

W obu przypadkach wymagane jest zainstalowanie specjalnej aplikacji (Garmin Connect lub Fitbit) na telefonie – są one dostępne w Google Play bądź App Store. Po instalacji należy połączyć z nią zegarek i dodać kartę, za pomocą której będziemy korzystali z opcji płacenia zegarkiem. Dodana karta będzie widoczna zarówno na ekranie telefonu, jak i zegarka.

Źródło: Bank Pekao S.A.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy