Karta kredytowa - 5 powodów, dla których warto ją mieć

16-12-2020, 13:40

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji skorzystania z karty kredytowej, po przeczytaniu tego artykułu z pewnością zainteresujesz się takim właśnie rozwiązaniem. Popularność kart kredytowych niezmiennie wzrasta. Jest to bezpośrednio rezultat korzyści, jakich dostarcza to narzędzie finansowe. Jeszcze korzystniej prezentują się pozabankowe karty kredytowe, w których posiadanie można wejść w ciągu 48 godzin od złożenia wniosku online. A kartę dostarczy Ci kurier wprost do domu! Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania? Oto najważniejsze powody.

karta kredytowa

1. Karta kredytowa poprawi Twój profil kredytowy

Jedna z popularniejszych dzisiaj pozabankowych kart kredytowych, czyli AXI card, to rozwiązanie, które pozwoli Ci zbudować dobrą historię kredytową i pozytywny profil kredytowy, a zatem czynniki, którymi instytucje finansowe interesują się najbardziej. Jeśli w przyszłości będziesz zainteresowany kredytem na zakup mieszkania lub samochodu, historia terminowych spłat zobowiązań przedstawi Cię, jako wiarygodnego i rzetelnego kredytobiorcę. Taki wizerunek ma dla banku istotne znaczenie. A dla Ciebie to pewna inwestycja w przyszłość. Zwłaszcza jeśli jesteś młodym człowiekiem.

2. Będziesz robił bezpieczniejsze zakupy

Posiadając kartę kredytową, np. wspomnianą już AXI card (https://axi-card.pl/), możesz robić nie tylko wygodne, ale i bezpieczne zakupy w sklepach online. Jak to działa? Otóż płatności kartą kredytową to najczęściej dodatkowe zabezpieczenia dla transakcji. Co więcej, niektóre sklepy honorują wyłącznie płatności przy zastosowaniu tego typu narzędzi finansowych.

3. Płatności za granicą? Po korzystniejszych kursach!

Niezależnie od tego, czy przebywasz za granicą w celach prywatnych, czy służbowych, wszelkie płatności dokonywane kartą kredytową będą dla Ciebie możliwością skorzystania z atrakcyjniejszych kursów walutowych, niż te obowiązujące w kantorach. Nie musisz także mieć przy sobie gotówki, a płatność w hotelu, czy w wypożyczalni samochodów będzie prostsza i wygodniejsza.

4. Zaoszczędzisz korzystając ze zniżek i promocji

Jako posiadacz karty kredytowej możesz poczuć się wyraźnie uprzywilejowany w zakresie ofert i promocji przygotowywanych przez poszczególnych dostawców oraz przez większość sklepów, w tym także tych sprzedających online. Karta kredytowa jest zawsze mile widziana. Korzystając z niej skorzystasz zatem z dodatkowych zniżek, atrakcyjnych programów lojalnościowych oraz ekskluzywnych promocji. Najczęściej jest tak, że za każdy zakup zrealizowany przy użyciu karty kredytowej przyznawane zostają nabywcom punkty. To z kolei przekłada się na kolejne atrakcyjne bonusy, czy korzystne oferty. Takie rozwiązania umilają życie, prawda?

5. Zapanujesz nad domowym budżetem

Zastanawiasz się kiedy i na co wydajesz pieniądze? Jako posiadacz karty kredytowej łatwo i szybko przeanalizujesz swoje wydatki. Twój indywidualny profil klienta pozwoli Ci lepiej zapanować nad budżetem. A dzięki dostępnym promocjom więcej zaoszczędzisz.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag karta kredytowa
To warto przeczytać

fot. Executiumfot. Altumcodefot. Cottonbro

  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: