Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Po wielomiesięcznej zwłoce w piątek, 16 lipca, ma wystartować unijny portal e-Justice, który ułatwi mieszkańcom Unii Europejskiej dostęp do praktycznych informacji na temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w 27 krajach Wspólnoty.

Ambicją twórców tego projektu jest usunięcie barier prawnych dla wszystkich obywateli UE, którzy mogą mieć styczność z procedurami prawnymi w innych krajach członkowskich. Portal ma zapewnić pomoc w najbardziej życiowych sprawach, np. pomóc w znalezienie notariusza w innym kraju Unii, gdzie zamierzamy kupić mieszkanie, albo w odszukaniu prawnika w przypadku, kiedy podczas wakacji staniemy się ofiarą oszustwa. Co więcej, pomoże on sędziemu w skonsultowaniu się na temat prawa obowiązującego w innym kraju członkowskim.

Europejski serwis e-Justice, zawierający około 12 tys. stron informacji, zostanie uruchomiany w 22 oficjalnych językach Unii, w tym w języku polskim. Oficjalna inauguracja portalu ma nastąpić podczas spotkania unijnych ministrów sprawiedliwości w Brukseli.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. 16 lipca startuje unijny portal e-Justice

 gazeta prawna


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *