J.K. Rowling i Sony tworzą... Wonderbooka (wideo)

05-06-2012, 14:06

Wykorzystanie naturalnego interfejsu do "czarowania" w grach to nie jest nowy pomysł, ale współpraca Sony z autorką Harry'ego Pottera ma zaowocować czymś jeszcze. Chodzi o stworzenie papierowej księgi zaklęć, choć czary będą działać tylko w świecie wirtualnym.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przedstawiciele Sony Computer Entertainment ujawnili, że we współpracy z pisarką J.K. Rowling (autorką Harry'ego Pottera) mają zamiar stworzyć tzw. Wonderbooka, czyli księgę zaklęć. Książka będzie papierowa, ale konsola PlayStation 3 pozwoli na wykorzystanie zaklęć w grach (zob. AFP, J.K. Rowling puts magic in PlayStation interactive book).

Kontroler ruchowy PlayStation Move posłuży jako magiczna różdżka. Z kolei kamera PlayStation Eye sprawi, że "czarodzieje" zobaczą się na ekranie, w specjalnej scenerii kojarzącej się ze światem Harry'ego Pottera. Będzie można zobaczyć lewitujące przedmioty i inne magiczne efekty.

Z czasem oferta tzw. Wonderbooków będzie się poszerzać. Można zatem mówić o narodzinach nowej formy rozrywki, jaką jest drukowana, ale jednak interaktywna książka. Świat przedstawiony na papierze jest rozwijany w wirtualnej scenerii. Przedstawiciele Sony zapowiadają współpracę z kolejnymi autorami książek, dzięki czemu czytelnicy będą mogli chodzić wśród dinozaurów, zdobywać odległe morza itd.

Poniżej film Sony prezentujący nowy produkt:

Czytaj: Audi e-bike: rower z hybrydowym napędem, komputerem i Wi-Fi (wideo)Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.