Japoński rząd tworzy własne oprogramowanie antywirusowe

02-01-2012, 16:32

Oprogramowanie ma w inteligentny sposób odszukiwać, a później rozprawiać się z internetowymi szkodnikami - poinformował "The Times of India".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Oprogramowanie na zlecenie rządu przygotowuje Fujitsu w ramach inicjatywy walki z internetowymi zagrożeniami. Na ten cel Japonia już teraz przeznaczyła 2,3 miliona dolarów.

Czytaj także: Włamywacze czytali e-maile Gordona Browna

Według The Times of India oprogramowanie może być wykorzystywane jako broń i ma posiadać moduły automatycznego monitorowania oraz analizowania źródeł ataków, by lepiej radzić sobie z podobnymi często technologiami. Podczas tworzenia nowości nie obeszło się jednak bez utrudnień.

Jak zauważa szef projektu, obecnie japońskie prawo nie pozwala na wytwarzanie komputerowych wirusów, a dopiero w przyszłości ma zostać "osiągnięty kompromis w tej sprawie". Oprogramowanie tworzone na zlecenie rządu prawdopodobnie będzie musiało przejść wiele testów, również z wykorzystaniem nowych form złośliwych narzędzi.

Warto przypomnieć, że pod koniec roku japońskie władze zapowiadały chęć współpracy z prywatnymi firmami zajmującymi się cyfrowym bezpieczeństwem. Nieco wcześniej doszło do cyberataku na Mitsubishi Heavy Industries, największego producenta sprzętu wojskowego na tamtym terenie. Tokijskie władze zapewniły jednak, że nie wyciekły w związku z tym żadne tajne informacje.

Czytaj także: Czy w 2012 roku Anonymous się wreszcie uspokoją?


Źródło: The Times of India


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.