Jakie konto bankowe dla młodych?

14-04-2021, 13:33

Podjęcie pierwszej w życiu pracy wiąże się z koniecznością posiadania swojego konta bankowego. Ta chęć niezależności od rodziców i operowania zarobionymi przez siebie środkami nakłania często młode osoby do założenia swojego konta. Jak wybrać swoje pierwsze konto bankowe? Czym się kierować?

1. Darmowe konta bankowe - wybór dla młodych

2. Jak wybrać pierwsze konto bankowe?

Jakie konto bankowe dla młodych?

Darmowe konta bankowe - wybór dla młodych

Warunkiem, który jest najczęściej brany pod uwagę jest z reguły to, aby konto bankowe było darmowe. Ta elastyczność wynika z m.in. z tego, że młode osoby często podejmują prace dorywcze i niekoniecznie są w stanie sprostać wymaganiom stawianym im przez banki, aby utrzymać swój rachunek jako bezpłatny. W przypadku większości kont osobistych dla klientów powyżej 24 lub 26 roku życia jest to na przykład zagwarantowanie co najmniej 1000 zł w ciągu miesiąca oraz wykonanie płatności kartą na określoną sumę. W sytuacji, gdy taka młoda osoba, która dopiero wkracza na rynek pracy i osiąga niższe dochody, nie zawsze urzeczywistnienie tych zaleceń jest realne. Ranking takich kont dla młodych znajdziesz np. tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/darmowe-konta-bankowe-ranking/. Ogromnym plusem takiego zestawienia jest to, że nie musisz zapoznawać się z ofertą wszystkich banków - wskazany portal agreguje bowiem najnowsze zestawienie kont, które mogą być atrakcyjne z punktu widzenia młodych.

Jak wybrać pierwsze konto bankowe?

Punktem wyjściowym powinno być tutaj określenie do jakich celów ma ono służyć. Bankowość internetowa i możliwość dokonywania płatności kartą to podstawa. Może jednak potrzebujesz opcji debetu, kiedy pod koniec miesiąca brakuje Ci gotówki na pokrycie bieżących wydatków? Obecnie banki podejmują wiele starań, aby zdobyć uwagę konsumenta. Jest bowiem wysoce prawdopodobne, że nawet w sytuacji, gdy w pełni wkroczy na swoją docelową ścieżkę kariery i będzie otrzymywać regularne, wyższe kwoty wynagrodzenia - nadal zostanie w pierwszym banku, który będzie dobrze wspominać. Warto śledzić rankingi najlepszych kont bankowych dla młodych https://www.czerwona-skarbonka.pl/konto-dla-mlodych-ranking-najlepszych-kont/. Atutem takich zestawień jest ich aktualność - nie musisz bowiem odwiedzać po kolei stron wszystkich banków, które Cię interesują. Intuicyjny wykaz, przystępna wyszukiwarka - to wszystko jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Powoduje to również, że możesz w pełni świadomie wybrać takie konto, które będzie dostosowane do Twoich potrzeb od A do Z.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag nolstag nolhtag konta bankowe
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.