Jak wybrać mieszkanie w Warszawie?

15-07-2020, 12:17

Choć pomysł zakupu własnego mieszkania może wywoływać wiele euforii, to realizacja planu jest często dużym wyzwaniem. Poszukiwania wymarzonego lokum warto odpowiednio zaplanować. Przed rozpoczęciem konkretnych działań trzeba jednak odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. Dzięki temu wybór mieszkania będzie dużo łatwiejszym procesem.

mieszkania w Warszawie

Określ swoje potrzeby

Mieszkanie dla singla czy dla rodziny? Niewielkie, czy może większe, które będzie można przearanżować w razie potrzeb? Poszukiwania mieszkania trzeba rozpocząć od dokładnego określenia swoich potrzeb. Jeśli myślisz o niewielkim mieszkaniu blisko miejsca pracy i nie planujesz w najbliższym czasie założenia rodziny – poszukaj ofert sprzedaży kawalerek bądź mieszkań o niewielkim metrażu, które pozwolą na wygodną aranżację. Jeśli jednak rozważasz założenie rodziny, szukaj od razu większego mieszkania. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele rodzin zaczęło poszukiwać większego lokum, ponieważ dotychczasowe mieszkania okazały się dla nich za małe podczas przymusowej kwarantanny.

Ustal budżet

Bez wątpienia budżet warunkuje wybór mieszkania. Najczęstszą opcją wybieraną przez Polaków jest zakup na raty i kredyt hipoteczny. Dlatego jeśli wiesz już mniej więcej, jakie mieszkanie jest Ci potrzebne, musisz sprawdzić, czy Cię na nie stać. Sprawdź ofertę swojego banku, i skontaktuj się z doradcami finansowymi, którzy będą w stanie sprawdzić dla Ciebie aktualne oferty wielu banków oraz Twoją zdolność kredytową. Na tej podstawie określone zostaną Twoje możliwości zakupu. Jeśli stać Cię na większe lokum – wykorzystaj to i szukaj mieszkania o maksymalnym metrażu na jaki Cię stać. Rynek nieruchomości dynamicznie się zmienia, a kupno mieszkania to zawsze świetna inwestycja. Jeśli zdecydujesz się na pracę w innym mieście lub kraju – możesz w dowolnej chwili wynająć swoje cztery kąty lub je sprzedać.

Wybierz lokalizację i sprawdź infrastrukturę

W dużych miastach, takich jak Warszawa, lokalizacja mieszkania ma ogromne znaczenie. Trzeba również wziąć pod uwagę infrastrukturę dzielnicy, w której szukamy mieszkania, a także bezpieczeństwo, połączenia komunikacyjne, czy dostęp do zieleni. Rodziny z dziećmi zwrócą uwagę na obecność szkół i przedszkoli, tereny rekreacyjne oraz sąsiedztwo. Osoby starsze powinny sprawdzić, czy w niedalekiej okolicy jest ośrodek zdrowia, a może też kluby dla seniorów i tereny zielone. Single z pewnością docenią dobre połączenie z centrum oraz z miejscem pracy i obecność ścieżek rowerowych.

Dzielnicą, która zapewnia swoim mieszkańcom bezpieczeństwo, dobrą infrastrukturę oraz wygodny dojazd do centrum jest Ursus. Znajdziemy tam boiska, place zabaw, kino, pływalnię, kluby fitness, ścieżki rowerowe, a także 40 przedszkoli, 17 szkół i 4 biblioteki. Dociera tam 5 dziennych linii autobusowych i 2 nocne oraz szybka kolej miejska i PKP. Ursus uważany jest za najbardziej bezpieczną dzielnicę Warszawy. Swoje mieszkania oferuje tam deweloper Acciona Nieruchomości mający ponad 30 lat doświadczenia. Ursus City Residence to jedna z najnowszych inwestycji oferująca 165 nowoczesnych apartamentów zaledwie 15 minut od centrum Warszawy.

Wybierz mieszkanie

Wybór konkretnego mieszkania jest ostatnim krokiem, jaki należy podjąć, aby znaleźć wymarzone lokum w Warszawie. Warto zwrócić uwagę na rozwiązania architektoniczne – układ mieszkania, obecność tarasów, loggii lub ogrodu. Marzenie o własnych czterech kątach nie jest tak trudne do spełnienia.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag Ursustag nolstag mieszkania
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: