Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wybór odpowiednich zaproszeń dla gości powinien być podyktowany kilkoma czynnikami: charakterem imprezy, motywem przewodnim oraz - rzecz jasna - upodobaniami estetycznymi organizatorów. Dokładnie takie same zasady obowiązują przy wyborze zaproszeń ślubnych. Niektóre młode pary uważają, że akurat ten element nie wymaga z ich strony większego zaangażowania. To spory błąd! Wiele zaproszeń stanowi później ciekawą pamiątkę i miłe wspomnienie wydarzenia. Doradzamy, jak wybrać odpowiednie zaproszenia ślubne.

Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne?

1. Od czego rozpocząć wybór zaproszeń ślubnych?

2. Strona formalna zaproszeń ślubnych

3. Styl zaproszeń ślubnych a charakter wesela

4. Zaproszenia ślubne ręcznie robione - czy warto się na nie zdecydować?

Zaproszenia ślubne warto wybrać przynajmniej 3 - 4 miesiące przed planowaną datą ślubu. Taki dystans czasowy wynika z kilku względów - przede wszystkim z faktu, że wydrukowanie zaproszeń, rozesłanie ich i oczekiwanie na odpowiedź wymaga poświęceniu przynajmniej kilku - kilkunastu tygodni.

Od czego rozpocząć wybór zaproszeń ślubnych?

Wiele par pierwsze kroki zmierzające do wyboru zaproszeń ślubnych kieruje - całkiem zresztą słusznie - do internetu. Tu najłatwiej sprawdzić obowiązujące trendy, porównać ceny i zweryfikować możliwości. Wiele stron, jak na przykład https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/, pozwala przejść przez całą procedurę online. Wystarczy wybrać projekt, podać określoną treść i określić pożądaną liczbę blankietów. Na tej podstawie grafik przygotowuje projekt. Po jego zatwierdzeniu lub ewentualnych poprawkach pozostaje zastosować przygotowaną listę gości i w krótkim czasie cieszyć się gotowym zaproszeniem.

Zanim młoda para podejmie ostateczne decyzje, warto, by odpowiedziała sobie na kilka pytań:

  • Czy wesele będzie zorganizowane w konkretnym stylu, a jeśli tak, w jakim?
  • Czy ślub i wesele będzie miało swój motyw przewodni?
  • Czy obowiązujące trendy wydają się atrakcyjne?
  • Jaki zaplanowano budżet na zakup zaproszeń ślubnych?

Przygotowanie takich odpowiedzi z odpowiednim wyprzedzeniem sprawi, że będzie prościej. Warto również przygotować nieco więcej zaproszeń ślubnych. Może okazać się, że wypisujący popełni błąd lub zwyczajnie bezpośrednio przez imprezą zwiększy się liczba gości.

Strona formalna zaproszeń ślubnych

Oczywiście, strona wizualna zaproszeń ślubnych, na której skupimy się za chwilę, jest bardzo ważna, jednak nie możemy zapomnieć, że zaproszenie pełni przede wszystkim funkcję informacyjną. Osobie, która je otrzyma, musi dostarczyć wszystkich niezbędnych informacji. Co powinno znaleźć się w treści zaproszenia?

  • Miejsce i czas imprezy - zarówno ślubu, jak i przyjęcia weselnego.
  • Wskazanie, kto zaprasza na ślub.
  • Sprecyzowanie, kto jest zaproszony - goście, goście z dziećmi, goście bez dzieci, gość z osobą towarzyszącą.
  • Określenie, czy na imprezie obowiązuje jakiś dress code czy odgórny styl.
  • Wskazanie, czy para młoda chciałaby otrzymać prezenty czy upominki pieniężne, kwiaty czy może zamiast kwiatów wpłaty na cel charytatywny lub inne podarki rzeczowe, na przykład w ramach wsparcia dla bezdomnych zwierząt.

Oczywiście, kwestie dotyczące prezentów lub finansów warto ująć w sposób elegancki, bez bezpośredniego narzucania. Dobrym pomysłem jest okolicznościowy wierszyk lub piktogramy.

Często praktykowanym rozwiązaniem jest przygotowanie odrębnych zaproszeń dla wyjątkowych gości wesela, na przykład rodziców i świadków. Często są one droższe, zdobione w wyjątkowy sposób lub przekazywane w oryginalnej formie. Ciekawym pomysłem są zaproszenia na szkle stanowiące pamiątkę przez wiele lat.

Styl zaproszeń ślubnych a charakter wesela

Już kilka razy w poniższym tekście pojawiła się wzmianka o stylu zaproszeń ślubnych. W ostatnich kilku latach zdecydowanie zyskały na popularności przyjęcia organizowane w konkretnym stylu, na przykład wesela w romantycznym klimacie boho czy w nastroju vintage. Nie brakuje także entuzjastów imprez typu garden - coctail party. Zwolennicy takich właśnie motywów tematycznych są w stanie znaleźć zaproszenia dopasowane klimatem do przewidzianych na przyjęciu akcentów. Do wyboru są zaproszenia w kolorach ziemi, zaproszenia z dominującą zielenią i motywami kwiatowymi, a także zaproszenia w stylu eko.

Wiele par młodych wybiera także kolor przewodni, który przewija się między innymi w dekoracjach sali czy kościoła. Jeśli ta sama barwa zostanie zastosowana na zaproszeniach, zabieg ten pozwoli uzyskać spójny efekt. Największą popularnością cieszy się, oczywiście, biel, pastele i złoto. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać efektowne zaproszenia w kolorze butelkowej zieleni, eleganckiego granatu czy wyrazistej czerwieni.

Zaproszenia ślubne ręcznie robione - czy warto się na nie zdecydować?

Ogromnym zainteresowaniem przyszłych par małżeńskich cieszą się także zaproszenia ślubne ręcznie wykonane. Powodów popularności takich karnetów jest kilka: oryginalność, chęć wyróżnienia się, ciekawe wzornictwo, elegancja wpisana w takie prace.

Plusem zaproszeń ręcznie robionych z pewnością jest ich nieszablonowość i niepowtarzalność, natomiast minusem praco- i czasochłonność oraz zdecydowanie dłuższy czas oczekiwania na realizację zamówienia. Można zatem pokusić się o przygotowanie takich ręcznych zaproszeń wyłącznie dla wybranych, najważniejszych gości. Z drugiej strony gotowe zaproszenia również często wyposażone są w ciekawe dekoracje, tasiemki, kieszonki z etui i ozdoby, dzięki czemu nie różnią się zbytnio od rękodzieła.

 

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *