Jak wybrać blender i na co zwrócić uwagę przy zakupie

15-03-2021, 09:43

Jak wybrać blender? – to pytanie wydaje się zasadne, jeśli chodzi o bardzo bogatą ofertę rynkową tego sprzętu AGD. A to urządzenie bardzo przydatne, które zyskało na popularności wraz z rosnącym zainteresowaniem Polaków różnego rodzaju dietami czy kuchniami z różnych krańców świata.

  1. Jakie są rodzaje blenderów?
  2. Jak wybrać blender – co uwzględnić?
jak wybrać blender

Blender to urządzenie AGD, które ułatwia przygotowanie wielu potraw, napojów czy koktajli. Główne funkcje tego urządzenia to przecieranie, mieszanie, miksowanie czy też szatkowanie produktów. Funkcje zależą od poszczególnych typów blenderów i od dodatkowego wyposażenia. Blender to urządzenie przydatne przez cały rok, jednak szczególnie na wiosnę, gdy chcemy oczyścić organizm i zadbać o zdrową dietę, to może się ono okazać niezbędne. Dzięki niemu bowiem przygotujemy pyszne soki warzywne czy owocowe, smaczne pasty na kanapki czy też zupy w postaci kremu. A co najważniejsze – zrobimy to szybko i bezproblemowo. Jak wybrać blender? Parę wskazówek w artykule poniżej.

Jakie są rodzaje blenderów?

Blendery możemy podzielić na kielichowe i ręczne. Oto krótka charakterystyka każdego z typów:

  • ręczne – przyda się nam wtedy, gdy chcemy szybko wykonać jakąś czynność związaną z kulinariami (na przykład przetrzeć warzywa na zupę czy owoce na smoothie), takie blendery mają dość małe silniki, dlatego nie mogą pracować zbyt długo; zazwyczaj w ich wyposażeniu znajdują się różnego rodzaju naczynia, które ułatwiają mieszanie czy siekanie składników;
  • kielichowe – to blendery większych rozmiarów i – jak sama nazwa wskazuje – różne czynności związane ze zmianą formy produktów odbywają się w pokaźnych rozmiarów kielichu bez naszego udziału; można dzięki nim zrobić większą ilość jedzenia, napojów czy drinków – silniki takich blenderów w związku z tym mają większą moc.

Jak wybrać blender – co uwzględnić?

Wybierając blender, musimy uwzględnić parę parametrów – dzięki temu urządzenie będzie dopasowane do naszych potrzeb. Gdy już zdecydujemy się na blender ręczny albo kielichowy, warto przyjrzeć się ich mocy. Im większa – z tym większą liczbą obciążających zadań blender będzie mógł sobie poradzić i będzie zdolny do dłuższej pracy. Bardzo ważne w blenderach są również noże – mogą być albo pojedyncze, albo podwójne (te znakomicie sobie poradzą z twardymi składnikami). Blender w RTV Euro AGD to również wybór między urządzeniami z plastikową i metalową obudową oraz urządzeniami z dodatkowymi funkcjami, takimi jak: szatkownica, malakser czy trzepaczka.

RTV Euro AGD to nie tylko szeroki wybór blenderów, ale także innego sprzętu gospodarstwa domowego, który ułatwi nam nasze codzienne obowiązki.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag RTV EURO AGDtag nolstag nolhtag Blender
To warto przeczytać


fot. ArLawKa


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: