Jak wybierać laptop gamingowy?

26-11-2019, 17:43

Możliwość grania w ulubioną grę nie tylko na komputerze stacjonarnym, ale również na laptopie to bardzo duże udogodnienie. Laptopa można spakować w torbę i pojechać z ulubioną grą w dowolne miejsce. Również granie w domu jest dla gracza o wiele bardziej komfortowe, gdy istnieje możliwość zmiany pomieszczenia lub miejsca. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, na co zwracać uwagę szukając dobrego laptopa do wymagających gier. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać sprzęt wydajny,a jednocześnie pozostający w najlepszej cenie. Zapraszamy!

laptop gamingowy

1. Karta graficzna laptopach do gier

2. Procesor

3. Matryca

4. Dysk i pamięć RAM 

Karta graficzna i procesor w laptopach do gier

Po pierwsze, przeglądając takie listy laptopów w sklepach jak te: https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki,typ!laptop-dla-graczy.bhtml należy na początku posortować je sobie pod względem wydajności karty graficznej i procesora. Wybierając te dwa komponenty, zadbajmy o to, aby były na zbliżonym w stosunku do siebie poziomie zaawansowania. Jeśli mają zaistnieć między nimi różnice, zadbajmy o to, aby to jednak karta graficzna była zawsze nieco lepsza niż procesor, a nie odwrotnie. 

Najlepsze karty graficzne to oczywiście te z grup: nVidia GeForce GTX, nVidia GeForce RTX, AMD Radeon, jednak ich cena jest wysoka. Nieco tańsze będą laptopy z kartą graficzną Radeon HD 8870M, 8790M, 8850M lub GeForce 850M, 950M, 1040 - te modele nadal udźwigną nowe, wymagające gry. 

Procesor

Jeśli chodzi o procesor, oczywiście najlepszym jest Inter Core i7, jednak wśród tańszych modeli dobrze odnajdą się również i6,5,3 i niższe. Analogicznie, odpowiednie do gier są również analogiczne procesory, pochodzące od innych producentów, takie jak AMD A10-5750M, AMD A10-4600M. 

Matryca

Zaleca się, aby matryca w laptopie do gier miała przekątną nie mniejszą niż 15 cali. Wielkość matrycy bezpośrednio przekłada się na wagę laptopa. Najlepsze odwzorowywanie kolorów oraz najbardziej efektowny kąt widzenia otrzymuje się przy matrycy Full HD lub 4K Ultra HD. Pamiętajmy jednak, że im lepsza matryca, tym bardziej zaawansowanej karty graficznej potrzebuje nasz laptop. 

Dysk i pamięć RAM

Dysk i pamięć RAM można wprawdzie dowolnie wymieniać i rozbudowywać. Jednak już na starcie powinniśmy zwrócić uwagę, aby kupowany laptop miał nie mniej niż 6 GB pamięci oraz 500 GB twardego dysku. Przy wyborze odpowiedniego laptopa do gier istotny jest parametr prędkości obrotowej, jaką osiąga dysk. W przypadku laptopów do gier najlepiej sprawdzają się te o minimalnej ilości 7200 obrotów na minutę. 

*Nasze porady zostały oparte na analizie laptopów gamingowych dostępnych w sklepie: https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki,typ!laptop-dla-graczy.bhtml


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag laptopy gamingowe
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: