Jak przenieść numer telefonu WLR?

05-07-2007, 07:51

Urząd Komunikacji Elektronicznej zamieścił na swoich stronach informacje dla abonentów, którzy korzystają z usług operatora WLR i są zainteresowani przeniesieniem numeru przy zmianie lokalizacji.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak informuje UKE, w myśl rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa przeniesienie przydzielonego numeru od operatora WLR (np. TELE2 lub Dialog) odbywa się dokładnie w ten sam sposób, jak w przypadku abonentów Telekomunikacji Polskiej.

Abonent musi złożyć odpowiedni wniosek do operatora, u którego opłaca abonament. Na operatorze spoczywa zaś obowiązek dokonania przeniesienia i powinno to nastąpić w ciągu 21 dni od daty złożenia wniosku. O terminie przeniesienia numeru do nowej lokalizacji operator zawiadamia wnioskodawcę pisemnie w terminie 14 dni począwszy od dnia złożenia wniosku.

Odmowa przeniesienia numeru jest możliwa tylko wtedy, gdy brak jest możliwości technicznych realizacji przeniesienia numeru, lub gdy lokalizacja abonenta znajduje się poza obszarem sieci lub poza daną strefą numeracyjną. Więcej informacji na ten temat na stronach UKE.

Źródło: UKE


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.