Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak program "Dobry start" wpływa na decyzje zakupowe rodziców?

23-08-2018, 23:51

Większość rodziców zakupy szkolnych wyprawek chce sfinansować z rządowego programu „Dobry Start”. Wynika tak z badania przeprowadzonego przez jeden z serwisów zakupowych. Co dokładniej opiekunowie zakupią swoim dzieciom za "rządowe" pieniądze?

W tym roku rodzice po raz pierwszy mogą skorzystać z rządowej pomocy przy zakupie wyprawek. Jak wynika z danych serwisu Ceneo.pl już w lipcu zainteresowanie artykułami szkolnymi w sklepach internetowych wzrosło o 13% w porównaniu do poprzedniego roku. Pierwsze tygodnie sierpnia to już wzrost o ponad 20%.

Na te wyniki wpływ może mieć nie tylko rosnąca popularność zakupów internetowych, ale również fakt, że już w połowie lipca rząd wypłacił pierwsze świadczenia z programu „Dobry Start”, jak wyjaśnia Tomasz Jankowski PR Manager Ceneo.

Z badań  przeprowadzonych przez serwis na przełomie lipca i sierpnia wynika, że tylko co 5 rodzic odłożył pieniądze na zakup szkolnej wyprawki. Zdecydowana większość deklaruje, że finansuje zakupy książek i szkolnych przyborów z bieżących wydatków. Niektórzy przeznaczają na to pieniądze z innych świadczeń takich jak np. alimenty.

Rodzice, którzy w tym roku muszą kupić dzieciom książki przyznają, że ich ceny wzrosły w porównaniu do poprzedniego roku. Większość ankietowanych wskazała, że najczęściej decyduje się na ich zakup w księgarniach. Na kolejnych miejscach znalazły się sklepy internetowe i serwisy ogłoszeniowe gdzie sprzedawane są używane podręczniki.

W przypadku akcesoriów szkolnych Polacy deklarują, że kupują je głównie w supermarketach lub sklepach papierniczych. Co 3 rodzic planuje ich zakup w sklepach internetowych. 

Wśród artykułów szkolnych, które rodzice najchętniej wybierają w sklepach internetowych są tornistry i plecaki. Kolejnymi produktami, które cieszą się dużym zainteresowaniem są zeszyty, kredki i długopisy. Co ciekawe zdecydowanie najmodniejszym motywem artykułów szkolnych w tym roku są Gwiezdne Wojny. Na kolejnych miejscach znalazły się motywy z kotem Pusheen i lalką Barbie.

Źródło: Ceneo


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik