Jak prawidłowo pielęgnować swoją skórę?

11-06-2019, 18:17

Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Niestety większość z nas troszczy się o twarz, a zapomina o ciele. Większość z nas przypomina sobie o nim dopiero w sezonie wiosenno-letnim. Natomiast po wakacjach znowu zapomina o pielęgnacji ciała do kolejnych ciepłych dni. Warto jednak odpowiednio pielęgnować ciało przez cały rok, a będziemy zawsze w doskonałej formie. Jak jednak to robić?

pielęgnacja skóry

Podstawa to zdrowy tryb życia

Pamiętajmy, że prowadzenie zdrowego trybu życia jest podstawą doskonałego wyglądu i świetnego samopoczucia. Dlatego jeżeli zależy nam na tym, aby zawsze być w formie, nie możemy o tym zapominać. Przede wszystkim musimy pamiętać o zdrowej diecie, w której nie zabraknie warzyw i owoców. Dzięki temu poprawi się nie tylko stan naszej skóry, ale też sylwetka. Nie zapominajmy również o piciu wody, to również pozytywnie wpłynie na wygląd naszego ciała. Inne istotne elementy zdrowego trybu życia to dużo ruchu, odpowiednia liczba godzin snu, a także ubranie dopasowane do temperatury otoczenia. Warto też zrezygnować z papierosów oraz innych używek, a stan skóry naszego ciała będzie jeszcze w lepszym stanie.

Stosowanie odpowiednich kosmetyków

Prowadzenie zdrowego stylu życia wpłynie pozytywnie na wygląd ciała od środka, ale warto ją też wspomóc od zewnątrz. W tym celu potrzebne będą odpowiednie produkty. Nasza skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżania. Dzięki temu wolniej się starzeje i lepiej się prezentuje. W tym celu możemy stosować produkty zawierające olej konopny, które można kupić na http://medicalhemp.pl/produkt/balsam-do-ciala/. Tego typu produkty sprawią, że skóra ciała będzie gładka, nawilżona i bardzo elastyczna. Nie możemy też zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się. W tym celu najlepiej sprawdzą się produkty z filtrami UV dopasowane do potrzeb naszej cery.

Ostrożnie w czasie kąpieli

Nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak wiele szkód możemy wyrządzić naszej skórze w czasie kąpieli. Dlatego od tej pory warto unikać często popełnianych błędów. W pierwszej kolejności warto się zastanowić, czy środek, który stosujemy do mycia ciała jest odpowiedni. Najlepiej sprawdzą się delikatne produkty, w przeciwnym wypadku skóra może stać się sucha i podrażniona. Najlepszymi kosmetykami do mycia są ciała mydła bogate w lipidy. W dalszej kolejności warto się zastanowić, czy prawidłowo to robisz.

Przede wszystkim warto pamiętać, że prysznic jest zdecydowanie lepszy niż długa kąpiel w wannie. Nie każdy wie, ale ta druga opcja sprawia, że skóra może mieć tendencję do odwodnienia. Można się zdecydować na kąpiel od czasu do czasu, ale nie przesadzajmy z jej długością. Pamiętajmy też, że zdecydowanie lepiej sprawdzi się letnia woda niż gorąca, która może negatywnie wpływać na stan skóry. Na koniec pamiętaj o odpowiednim osuszaniu. To również ma wpływ na stan skóry - nie trzyj jej gwałtownie ręcznikiem, tylko delikatnie pocieraj. Zanim jednak to zrobisz, upewnij się, że wszystkie produkty zostały spłukane z Twojego ciała.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag skóratag pielęgnacja skórytag komunikat firmy
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.