Jak Polacy hejtowali UEFA w mediach społecznościowych - infografika

16-08-2014, 14:03

Akcja Legii Warszawa przeciwko wykluczeniu z eliminacji do Ligi Mistrzów przeszła najśmielsze oczekiwania - hashtagi #LetFootballWin i #NiechWygraFutbol zalały nie tylko Facebooka i Twittera, ale przeniknęły też do mediów tradycyjnych. Nie obeszło się również bez wyrażania wściekłości poprzez wpisy z hashtagiem #FUCKuefa.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W ciągu dwóch dni, od 12 do 14 sierpnia, w mediach tradycyjnych pojawiło się 48 publikacji mówiących o hashtagu #LetFootballWin i 42 dotyczące #NiechWygraFutbol. Nie wszyscy zgadzali się z rozpaczliwą argumentacją klubu. Dziennikarze zwracali uwagę, że część internautów kpi z akcji. Nie zmienia to jednak faktu, że całemu przedsięwzięciu bardzo pomogli słynni piłkarze, dołączając do sprzeciwu wobec Europejskiej Federacji Piłkarskiej, m.in. Deco, Robert Lewandowski czy Jorge Costa.

W ostatnim czasie tylko hashtag #JedzJabłka, dotyczący wprowadzonego przez Rosję embarga na polskie warzywa i owoce, zyskał większy rozgłos poza sferą społecznościową - zauważa PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Liczba publikacji w mediach tradycyjnych dotyczących akcji #LetFootballWin

Warto też wspomnieć o stworzonym przez polskich kibiców hashtagu #FUCKuefa. Gromadzi on zarówno komentarze fanów piłki nożnej, którzy wyrażają swoje wsparcie dla klubu Legia Warszawa, jak i tych krytykujących decyzję organizacji piłkarskiej.

Agencja Isobar Poland za pomocą platformy SocialPylon zebrała dane o wpisach internautów z hashtagiem #FUCKuefa w serwisach Facebook, Twitter i Instagram. Łącznie, w okresie od 7 do 12 sierpnia opublikowano około 16 tys. wpisów oznaczonych tym hashtagiem - najwięcej na Facebooku (15 652), znacznie mniej na Twitterze (283) i Instagramie (115).

Najwięcej nieprzychylnych wpisów pod adresem UEFA opublikowano 9 i 10 sierpnia. Najpopularniejszym wpisem okazał się ten opublikowany na oficjalnej stronie klubu Legia Warszawa 9 sierpnia - zebrał prawie 19 tys. polubień i 1,5 tys. udostępnień (stan na 13 sierpnia, zob. infografikę poniżej).

Wpisy z hashtagiem #FUCKuefa w social mediachSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.