Jak planujesz spędzić tegoroczne wakacje?

30-06-2010, 10:05

Tegoroczne wakacje Polacy spędzą w nad polskim morzem i będą odpoczywać przez tydzień lub dwa - wynika z badania przeprowadzonego przez serwis turystyczny eholiday.pl.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sonda
Spędzisz w tym roku wakacje za granicą?
  • tak
  • nie
  • jeszcze nie wiem
wyniki  komentarze

Przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym serwis eholiday.pl przeprowadził wśród swoich użytkowników badanie preferencji urlopowych. Badanie miało charakter ankiety internetowej i wzięło w nim udział ponad tysiąc internautów.

>> Czytaj też: Wakacje z laptopem - na co uważać?

Wakacje? Zdecydowanie w kraju

Wakacje spędzamy w Polsce
fot. - Wakacje spędzamy w Polsce
81% pytanych osób chce spędzić urlop w kraju. Najpopularniejszym kierunkiem, jaki obieramy w wakacje jest wciąż polskie morze, gdzie wybiera się 45% badanych. Na drugim miejscu natomiast ulokowało się południe naszego kraju i rejony gór – 28%. Popularne są także jeziora, gdzie planuje urlop 13% procent internautów.

Kwatera prywatna wciąż numerem 1

Zatrzymujemy się w hotelach
fot. - Zatrzymujemy się w hotelach
Najwięcej osób (31% badanych) wybiera na nocleg kwatery prywatne, ale ośrodki wczasowe są również popularne (wskazało je 21%). Chętnie zatrzymujemy się także w pensjonatach (16%) i hotelach (12%), a najmniej chętnie korzystamy z apartamentów (5%). Pod namiot natomiast planuje się wybrać tylko 11% badanych.

Wyjeżdżamy głównie z rodziną, na tydzień lub dwa

Na pytanie, z kim spędzisz urlop, aż 70% odpowiedziało, że z rodziną, a 25% procent, że z przyjaciółmi. Samotne wyjazdy wakacyjne są zdecydowanie niepopularne i deklaruje je ledwie 3% osób.

Urlop przez tydzień lub dwa
fot. - Urlop przez tydzień lub dwa
Wciąż najchętniej wyjeżdżamy na tydzień lub dwa. Tak deklarowało tyle samo badanych, po 38%. Urlopy krótsze niż tydzień są rzadkością (tylko 8%), choć 17% osób planuje wypoczynek dłuższy niż dwa tygodnie.

>> Czytaj też: Ile zapłacimy za zagraniczne rozmowy podczas wakacji?

Internauci mają swoje ulubione miejsca, do których najchętniej wracają. Taką deklaracje złożyło aż 73% osób. Jeżeli już szukamy nowych miejsc, to używamy do tego przede wszystkim internetu (69%) albo pytamy znajomych (26%). Reklama w prasie cieszy się zdecydowanie najmniejszą popularnością (tylko 2%). Wybierając internet jako źródło informacji o planowanym miejscu wypoczynku, uważnie czytamy opinie innych na forach i grupach dyskusyjnych. 21% osób odpowiedziało, że te opinie są dla nich kluczowe przy podejmowaniu decyzji, a 55% przywiązuje do nich dużą wagę, choć nie są one decydujące.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag wakacjetag urloptag eholiday.pltag badanie
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.