Jak odzyskać pliki z MegaUpload?

12-03-2012, 16:59

Trwają rozmowy z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości. W sprawę zaangażowała się także The Electronic Frontier Foundation.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Czy z MegaUpload korzystali jedynie ci internauci, których celem było rozpowszechnianie materiałów chronionych prawami autorskimi? Z całą pewnością nie. Podobnie jak w przypadku innych serwisów podobnego typu (jak The Pirate Bay czy HotFile). W sytuacji, gdy dany serwis jest zamykany, konsekwencje tego jednak odczuwają wszyscy, niezależnie od tego, jak korzystali z danego serwisu, a także jakie pliki przechowywali na udostępnianych serwerach. Podobnie było z MegaUpload.

Czytaj także: Zamknięcie MegaUpload ograniczyło francuskie piractwo?

Zamknięcie serwisu pod koniec stycznia br. sprawiło, że sporo osób zostało odciętych od własnych materiałów, które przechowywały na zewnętrznych serwerach, by oszczędzić miejsce na własnych twardych dyskach. Kim Dotcom, twórca serwisu, w rozmowie z TorretFreak powiedział, że zespół jego prawników od pewnego czasu pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Jedną z opcji jest ugoda z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości, na mocy której internauci uzyskaliby czasowy dostęp do swoich zasobów celem ich skopiowania.

Sonda
Czy trzymasz pliki na MegaUpload?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

W czasie, gdy się do tego przygotowywano, odkryto całkiem interesującą rzecz. Otóż okazało się, że wśród użytkowników MegaUpload jest sporo amerykańskich urzędników rządowych, w tym zatrudnionych chociażby w Departamencie Sprawiedliwości czy też w Senacie. Innymi słowy, z serwisami takimi, jak MegaUpload, walczą instytucje, których pracownicy spokojnie z nich korzystają.

Sprawą niedostępności prywatnych plików zaniepokojona jest także The Electronic Frontier Foundation (EEF), która niedawno zajęła stanowisko w sprawie kasowania plików przez wytwórnię Warner Bros., do której nie posiadała ona praw autorskich. Tworzy ona spis plików, które stały się niedostępne w wyniku zamknięcia MegaUpload. Jeśli ktoś chciałby zwiększyć swoje szanse na ich odzyskanie, może wysłać e-maila do EEF - megauploadmissing@eff.org.

Czytaj także: Hotfile podzieli los serwisu MegaUpload?


Źródło: TorrentFreak


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.