Jak kibicują Polacy?

19-06-2018, 14:03

Dziś sposobów na przeżywanie piłkarskich emocji jest wiele. Przy pomocy jakich mediów Polacy oglądają mecze krajowej reprezentacji? I czy, chcąc przeżywać gole w lepszej rozdzielczości, częściej kupują sprzęty RTV?

Mecze polskiej reprezentacji w piłce nożnej gromadzą przed telewizorami nawet ponad 8 milionów osób. Tak się stało na przykład w przypadku meczu z Czarnogórą, który miał przesądzić o tym, czy polska drużyna awansuje na Mundial. A ilu Polaków zamierza oglądać pojedynki polskiego zespołu na Mistrzostwach Świata w Rosji?

Aż 7% respondentów badania przeprowadzonego przez Starcom odpowiedziało, że z tej okazji zamierza wziąć wolne w pracy lub z niej wcześniej wyjść, a kolejne 7% zapowiada, że będzie oglądać mecze w pracy. 15% badanych przyznaje, że zakupiło nowy sprzęt, kolejne 14% jeszcze nie wie, czy się na to nie zdecyduje.

Łukasz Stawecki, Brand Manager w Komputronik potwierdził, że w okresie ważnych wydarzeń sportowych obserwuje się większe zainteresowanie nowymi sprzętami RTV, które umożliwiają oglądanie zmagań sportowców w najwyższej jakości.

To samo badanie wskazuje, że wciąż najpopularniejszym sprzętem, na którym oglądamy mecze są telewizory (aż 77% respondentów). 20% wybierze komputery, 13% smartfony, a 7% postawi na tablety. Wybór smartfonów i tabletów nie dziwi, szczególnie w kontekście wakacyjnego sezonu, który rozpoczyna się wraz z Mistrzostwami.

Polacy przeżywają sportowe emocje nie tylko podczas tradycyjnego kibicowania przed ekranem. Coraz częściej organizują również koleżeńskie turnieje, rywalizują podczas towarzyskiego czy rodzinnego typowania wyników.

Źródło: Komputronik


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy