Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

W dzisiejszym przeglądzie informacji z polskiego rynku nowych technologii m.in.: ING umożliwia firmom złożenie wniosku kredytowego online, miesięcznik Media&Marketing Polska wybrał Play operatorem 2010 roku, TS2 dostarczy usługi telekomunikacji satelitarnej dla Biura Ochrony Rządu, SARE SA tworzy dom mediowy mail-media, Blomedia uruchomiła blog o LTE Cyfrowego Polsatu.

ING Bank Śląski udostępnił aplikację internetową ING Direct Business Credit umożliwiającą firmom złożenie wniosku kredytowego online. Aplikacja pozwala na uzyskanie pomocy w doborze formy finansowania do potrzeb kredytowych firmy, wykonanie wstępnej symulacji zdolności kredytowej za 0 zł oraz złożenie wniosku kredytowego.

---

Merlin.pl na 12 urodziny sklepu przygotował specjalną ofertę z rabatami i opustami cen nawet do 70%.

---

1 kwietnia rusza konkurs dla abonentów telewizji cyfrowej DIALOGmedia. Nagradzane będą hasła promujące wypożyczalnię filmów VoD. Zainteresowani udziałem w konkursie muszą być ponadto aktywnymi użytkownikami wypożyczalni Dialogu oraz wybrać elektroniczną formę otrzymywania dokumentu sprzedaży, czyli eFakturę.

---

Fundusz HVP zainwestował 3,5 mln zł w Air Ventures Polska SA, spółkę oferującą pierwszy i jedyny w Polsce program współwłasności samolotów o nazwie Sky Share, skierowany głównie do klientów biznesowych. Oferowany udział we własności samolotu wynosi co najmniej 1/8 i daje możliwość użytkowania go przez 75 godzin rocznie przez cztery lata. Koszt udziału wynosi ok. 100 tys. USD. Samolotem zarządza i opiekuje się Air Ventures Polska. Jednym z głównych celów, na jaki zostaną przeznaczone środki pozyskane od HVP, będzie stworzenie ośrodka szkoleniowego dla pilotów o zasięgu europejskim w oparciu o zaawansowany technologicznie symulator lotów.

---

Firma Asseco Business Solutions poinformowała, że w 2010 roku odnotowała dobre wyniki sprzedażowe w segmencie systemów dla małych i średnich przedsiębiorstw (systemy marki Asseco WAPRO), znacznie przewyższające rezultaty uzyskane w analogicznych okresach lat ubiegłych. Asseco BS przyznaje, że jednym z czynników motywujących firmy do podjęcia decyzji o aktualizacji lub zakupie systemu informatycznego była zmiana stawek VAT.

---

Miesięcznik Media&Marketing Polska wybrał Play operatorem 2010 roku.

---

Firma TS2 wygrała przetarg i dostarczy usługi telekomunikacji satelitarnej dla Biura Ochrony Rządu. TS2 zapewni globalne połączenia dla telefonów satelitarnych Iridium 9505a oraz Sailor SC4000 wykorzystywanych przez funkcjonariuszy BOR.

---

Veracomp włączył do oferty urządzenia marki HDI DUNE. Są to przede wszystkim wysokiej klasy odtwarzacze multimedialne i jednostki centralne, dedykowane dla wymagającego użytkownika. Urządzenia HDI DUNE będą dystrybuowane przez Veracomp na rynku polskim i czeskim.

---

Prezes UKE rozpoczął proces rozsyłania wezwań - do przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz jednostek samorządu terytorialnego - o przekazanie danych o posiadanej infrastrukturze telekomunikacyjnej wykorzystywanej do świadczenia usług telekomunikacyjnych oraz informacji opisujących zrealizowane w 2010 r. oraz planowane w 2011 r. inwestycje (z art. 6b Pt), a także przedstawienie zakresu i zasięgu świadczonych usług (na podst. art. 6a Pt). Wezwania rozesłano do 6917 podmiotów.

---

Kaspersky Lab wprowadził na rynek oprogramowanie Kaspersky Small Office Security skierowane do przedsiębiorstw posiadających mniej niż 10 pracowników.

---

SARE SA tworzy dom mediowy mail-media. W tym celu firma wydzieliła ze swoich struktur specjalizujący się w planowaniu kampanii e-mailingowych dział mail-media i powołała spółkę zależną mail-media sp. z o.o. Skupi się ona na małych i nieeksploatowanych do tej pory bazach adresowych, które łączone są w większe pakiety tematyczne. Takie kampanie uzupełniane są działaniami rozliczanymi za efekt (CPC i CPL) prowadzonymi w wyszukiwarkach i na platformach społecznościowych, a także kampaniami displayowymi. Oferta mail-media skierowana jest zarówno do domów mediowych, jak i klientów bezpośrednich.

---

Hellopl.com to kolejny na polskim rynku serwis randkowy. Twórcy chwalą się, że obecnie wszystkie usługi serwisu są bezpłatne, w tym również możliwość nawiązywania kontaktu z innymi użytkownikami. Serwis stawia ponadto na aktywnych użytkowników, usuwając konta tych, którzy przez trzy miesiące nie odwiedzali witryny. Redakcja DI zaleca zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z tego typu witryn.

---

wideoterminal osobisty HUAWEI MC850
fot. - wideoterminal osobisty HUAWEI MC850
Na polskim rynku debiutuje właśnie wideoterminal osobisty HUAWEI MC850. Wideotelefon, dystrybuowany przez KONTEL-TELECOM oferuje szerokopasmowy przekaz i pracuje w trybie zarówno telefonu VoIP, jak i analogowego. Pozwala na inicjowanie i odbieranie połączeń nie tylko poprzez sieć IP, ale także za pośrednictwem standardowej analogowej linii telefonicznej (PSTN) i przełączanie się między nimi.

---

Vectra wybrała Comarch BSS jako główną platformę dla billingu, zarządzania relacjami z klientem, portalu self care oraz automatyzacji pracy zespołów w terenie.

---

Od 1 kwietnia do sprzedaży z urządzeniami SmartGPS wchodzi GPMapa, szczegółowa mapa Polski do nawigacji, która dotychczas dostępna była tylko dla urządzeń Garmin GPS. GPMapa zawiera m.in. 2,6 miliona punktów adresowych, 465 335 kilometrów dróg ogółem, 8937 planów miast i miejscowości, w tym 3388 szczegółowych planów z adresami, bazę fotoradarów obejmująca 1894 miejsca, 219 629 obiektów użyteczności publicznej POI.

---

Blomedia przygotowała na zlecenie Cyfrowego Polsatu bloga promującego technologię LTE. W czasie najbliższego miesiąca pod adresem lte.gadzetomania.pl pojawi się kilkanaście artykułów związanych z najnowszą ofertą Cyfrowego Polsatu. Będą to poradniki, testy, teksty informacyjne oraz filmy wideo, w których blogerzy Blomedia przybliżą czytelnikom, czym jest Long Term Evolution i w jaki sposób najlepiej wykorzystać tę usługę oferowaną przez Cyfrowy Polsat.

---

1 kwietnia w ofercie Play pojawi się HTC Desire S, następca HTC Desie. Smarfton inspirowany obudową HTC Legend, został wykonany z jednego bloku aluminium, co czyni go odpornym i wygodnym w użytkowaniu. HTC Desire S wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255 1GHz oraz ekran WVGA o przekątnej 3,7 cala.

---

Otwarte szkolenia ArtBuzz odbędą się 16. (nowoczesne technologie i internet) oraz 17. (grafika komputerowa) kwietnia 2011 roku, w krakowskim Centrum Dydaktyki U2 AGH. Szkolenia rozpoczną się o godz. 9:00 rano, a zakończenie przewidywane jest na 20:45. Wśród prelegentów znajdą się m.in. przedstawiciele Microsoftu czy Alvernia Studios. Wstęp na szkolenia będzie całkowicie darmowy po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie ArtBuzz.edu.pl

---

Styliści serwisu MenCode.pl stworzyli poradnik dla panów „Mężczyzna na randce – jak dobrać strój do wieku”. Poradnik podpowiada, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na spotkaniu oraz przedstawia bezpieczne warianty ubioru na randkę w każdym wieku.

---

UPC Poleca to nowa oferta interaktywna Telewizji Cyfrowej UPC, której klienci znajdą rekomendacje najciekawszych filmów i programów wraz z ich opisami z oferty programowej UPC.

---

Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, odwołał się do sądu od decyzji prezesa UOKiK nakładającej na niego ponad 130 mln zł kary za utrudnianie kontroli.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data